MailPlus pobieranie ze skrzynek zewnętrznych - SPAM

ODPOWIEDZ
jarod33
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 27, 2020 8:14 am

MailPlus pobieranie ze skrzynek zewnętrznych - SPAM

Post autor: jarod33 »

Witam
Mam skonfigurowane w MailPlus żeby pobierał mi poprzez POP3 wiadomości z zewnętrznych skrzynek pocztowych.
Ma ktoś jakiś pomysł aby pobrane wiadomości przechodziły przez filtry spamu bo w obecnej formie wydaje mi się że spam nie jest filtrowany.


Synology DS220+
DSM 6.2.4-25556 Update 6
MailPlus Server i MailPlus zainstalowane najnowsze wersje.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailPlus pobieranie ze skrzynek zewnętrznych - SPAM

Post autor: Przemuss »

Przy pobieraniu poczty po pop3 antyspam nie działa. Co innego gdybyś robił przekierowanie poczty na swoją domenę po SMTP po porcie 25.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
jarod33
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 27, 2020 8:14 am

Re: MailPlus pobieranie ze skrzynek zewnętrznych - SPAM

Post autor: jarod33 »

A możesz mi podpowiedzieć jak zrobić przekierowanie poczty po SMTP po porcie 25, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chyba na darmowych skrzynkach pocztowych typu Onet, Interia nie da się zrobić przekierowania.

Generalnie do tej pory miałem zrobione, że poczta na Gmailu odbiera pocztę z innych skrzynek poprzez POP3 i dalej przekazuję ją na skrzynkę pocztową na MailPlusa (własna domena) i taka konfiguracja działa prawidłowo, ale troszkę nie pasuję mi to, że Gmail ma dostęp do wszystkich moich skrzynek i wiadomości.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: MailPlus pobieranie ze skrzynek zewnętrznych - SPAM

Post autor: Przemuss »

Dokładnie. Darmowe skrzynki na Onecie, Interii, WP nie pozwalają na przekierowanie.
Pozostaje pogodzić się ze spamem na mailplus. Ale można utworzyć filtry które odsieją to co przysyłają darmowe konta.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
jarod33
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 27, 2020 8:14 am

Re: MailPlus pobieranie ze skrzynek zewnętrznych - SPAM

Post autor: jarod33 »

Na obecną chwilę utworzyłem konto dla MailPlus, które odbiera pocztę za pomocą POP3 ze skrzynek zewnętrznych i przekazuję wszystkie wiadomości do konta docelowego na MailPlusie i wygląda na to że działa to prawidłowo i SPAM jest filtrowany.
ODPOWIEDZ