Synology DS420+ 2x 4TB - Awaria partycji systemowej

ODPOWIEDZ
3man
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 04, 2022 9:01 pm

Synology DS420+ 2x 4TB - Awaria partycji systemowej

Post autor: 3man »

Witam

W pośpiechu popełniłem wielką głupotę i teraz nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Pacjent - Synology DS420+ 2x 4TB w SHR + 1TB

Dokupiłem sobie czwarty dysk 4TB (wszystkie WD Red) no i z głupoty wyjąłem wszystkie z NASa gdy był włączony. Po włączeniu wyskoczyły błędy partycji. Udało mi się doprowadzić do tego, że wszystkie teraz są ok oprócz jednego (nr 2). W macierzy 1SHR były dysk 1 i 2 a w 2SHR był dysk 3 do którego chciałem dołączyć czwarty dysk.
Na chwilę obecną tylko dysk 2 wywala mi błąd partycji. Niestety chyba to jest ten najważniejszy dysk bo jak go usunę to po połączeniu z NASem wyskakuje mi stan fabryczny i Synology chce się skonfigurować. Myślałem, że jak naprawię dysk 1 to podmienię dysk 2 na bezbłędny i wszystko się pokopiuje i będzie ok. No ale nie da się usunąć numeru 2.

NAS jest do użytku domowego, głównie do przechowywania danych i jako serwer multimediów.

Teoretycznie NAS chodzi bez problemu i mam dostęp do wszystkich plików ale drażni mnie ten monit za każdym razem. Wyskakuje mi okienko: Wystąpiły błędy krytyczne systemu. Skontaktuj się z nami natychmiast w celu uzyskania pomocy technicznej.

Czy jest jakiś sposób naprawy? Nie jestem mocny w tych sprawach.
3man
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 04, 2022 9:01 pm

Re: Synology DS420+ 2x 4TB - Awaria partycji systemowej

Post autor: 3man »

W tej chwili mam do NASa włożone tylko dyski 1 i 2 w SHR i zainicjowany ale nie używany dysk 3. Stoję w miejscu i nie mam pojęcia co zrobić by usunąć ten komunikat. Na dysku 1 i 3 wystarczyło zrobić napraw i usunął się ten błąd a na nr 2 nie chce. Pomocy.
ODPOWIEDZ