Udostępnione miejsce przeglądane katalogami

ODPOWIEDZ
algi
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 14, 2022 6:16 pm

Udostępnione miejsce przeglądane katalogami

Post autor: algi »

Cześć,

Ja jako administrator Synology NAS mogę w telefonie (Android) przeglądać Przestrzeń osobistą i Udostępnione miejsce wg daty w aplikacji Synology Photos

Natomiast inny użytkownik NASa w swoim telefonie (Android) w aplikacji Synology Photos może przeglądać wg daty Przestrzeń osobistą ale przy przełączeniu na Udostępnione miejsce pojawia się informacja o braku uprawnień do przeglądania wg daty i automatycznie przełącza na przeglądanie wg folderów.

Szukam uprawnienia tego aby nadać użytkownikowi - zarówno w ustawieniach Synology Photo jak i folder /photo i nic takiego nie widzę.
Uprawnienia użytkownik ma do przeglądania/kopiowania ale nie ma do kasowania.

Co / gdzie mam zmienić aby można było przeglądać udostępnione miejsce wg daty?
DSM 7.x - DS420J
wojtek84
Amator
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 8:59 am

Re: Udostępnione miejsce przeglądane katalogami

Post autor: wojtek84 »

wydaje mi się, że muszą być ustawione odpowiednie uprawnienia zarówno dla katalogu /photo jak i w samej aplkacji Synology Photos: ustawienia > udostępnione miejsce > ustaw uprawnienia dostpępu > oraz poniżej odhaczyć "zezwalaj gościom na wyświetlanie zdjęć i fimów w folderze głównym przestrzeni współdzielonej
DS 220+ 18GB RAM, Seagate IronWolf 4TB, Seagate IronWolf 8TB
DSM 7.2.1-69057 Update 3
algi
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 14, 2022 6:16 pm

Re: Udostępnione miejsce przeglądane katalogami

Post autor: algi »

Też tak myślałem bo ta opcja nie była włączona. Ale włączyłem i bez zmian - stąd mój post/zapytanie.

Na logikę dostęp jest tylko trzeba chodzić po katalogach - nie wiem co ma wpływ po prostu na formę przeglądania zdjęć w osi czasu...
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Udostępnione miejsce przeglądane katalogami

Post autor: jacek1008 »

Coś poknocili z Synology. Ja też założyłem temat, ale nie mam odpowiedzi.
ODPOWIEDZ