Problem z transferem DS220j

ODPOWIEDZ
adakub4
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 27, 2022 11:49 pm

Problem z transferem DS220j

Post autor: adakub4 »

Witam Wszystkich,

od kilku dni jestem posiadaczem NASa DS220j i po wielu próbach i walkach stwierdziłem, że czas podbić na forum i po prostu zapytać.

Mój problem to "ubijany" transfer po podłączeniu komputera poza sieć lokalna np. robię sobie router WiFi z telefonu i transfer na NASie spada mi do poziomu 200 KB/s gdzie po sieci lokalnej spokojnie dochodzi do około 20 MB/s.

NAS jest połączony z Funboxem 3.0 - zgodnie z filmikami od orange, ustawiłem statyczny adres IP, przekierowałem porty: 5000, 5001, 5005 i 5006. Jednak nic to nie zmieniło, że dysk po prostu "po internecie" nie pracuje i używanie go to katorga. Próbowałem przywrócić go do ustawień fabrycznych (wcześniej myślałem że za dużo "naklikałem") jednak to także nic nie dało.

Nie mam już szczerze pomysłu gdzie leży przyczyna mojego problemu czy w samym Routerze czy też gdzie? Niestety z racji posiadania całego pakietu od Orange nie bardzo mogę zmienić router.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc

Pozdrawiam
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Problem z transferem DS220j

Post autor: Przemuss »

Na czas próby podłącz się po wifi ale w technologii N (lub wyłącz AC na routerze). U mnie w technologii AC dzieje się to co opisujesz. Zresztą nie tylko z transferem do Synka, a do wszystkiego. W N nie ma żadnych problemów.
A już o transferze po zestawionym VPN z pracą po Wifi w AC zapomnij. Na N brak problemów.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ