Jak odzyskać ustawienia VS po awarii dysku w NAS

ODPOWIEDZ
Lukassuss
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 22, 2015 12:53 pm

Jak odzyskać ustawienia VS po awarii dysku w NAS

Post autor: Lukassuss »

Witam serdecznie,
problem z pacjentem DS416Play, w środku siedzą 3 dyski HDD WD Red każdy po 4 TB.

Nagle jeden zastrajkował, SMART pokazuje 1 BadSektor, ale nieszczęsliwie jest to dysk na którym stoi DSM, został oznaczony przez NASa jako "uszkodzony", wyłączyły się na nim prawie wszystkie aplikacje w tym Video Station.
Można normalnie wejść do DSM poprzez komputer, zarządzać nim - ale ten jeden dysk jest jako "uszkodzony" pomimo że w teście SMART wychodzi tylko 1 BAd Sektor i jego status jest na zielono "normalny"...
Nie działają aplikacje, w panelu aplikacji przy każdej jest status "napraw".

NASa użytkuje jako magazyn multimediów dla rodziny, sporo filmów, seriali itp., żadnych danych, dlatego dyski nie są w żadnych RAID, tylko jako osobne woluminy.

Zrobiłem kopię wszystkiego z uszkodzonego dysku, zapisałem konfigurację NASa do odzyskania.

Pytanie - czy można tak samo zrobić z konfiguracją VideoStation? Mam tam naprawdę dużo różnych treści, są pogrupowane, opisane i z okładkami.
Jeśli muszę wymienić HDD na którym jest DSM, to jak rozumiem wiąże się to z koniecznością ponownej instalacji DSM, w tym także wszystkich aplikacji ? Konfigurację DSM mogę odzyskać z pliku, jednak nie usmiecha mi sie od nowa ustawianie wszystkiego w VideoStation, opisywanie ponownie setek filmów, seriali , koncertów itp. Czy jest jakaś metoda na to, żeby zapisać te ustawienia i je potem odzyskać ?
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 192
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Jak odzyskać ustawienia VS po awarii dysku w NAS

Post autor: wlodekh »

Jedyna znana mi metoda to Hyper Backup i wybranie w ustawieniach Aplikacja i zaznaczenie Video Station. Klikając na ikonę ołówka (?) można wybrać, które foldery z filmami mają być kopiowane, domyślnie zaznaczone są wszystkie. Oczywiście taka kopia powinna być zrobiona przed awarią dysku, ale możesz spróbować zrobić ją teraz, choć system może na to nie pozwolić.

PS.
DSM jest zainstalowany na wszystkich dyskach, natomiast aplikacje na konkretnym wolumenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
ODPOWIEDZ