DS920+ współdzielenie zdjęć

ODPOWIEDZ
bb1453
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 03, 2022 10:07 pm

DS920+ współdzielenie zdjęć

Post autor: bb1453 »

Witam,

Posiadam DS920+, na którym mam pokaźną kolację moich prywatnych zdjęć z podróży, itd. Chciałbym udostępnić całą moją kolekcję moim rodzicom, którzy mieszkają w innym kraju niż ja. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaki jest najlepszy sposób, aby współdzielić przestań na moim NASie z moimi rodzicami i dać im dostęp do wszystkich zdjęć, by mogli przeglądać je zdalnie? Ponadto chciałabym umożliwić mojemu tacie także upload jego zdjęć na mój NAS (zdalnie), tak bym trzymał kopie u sobie i mógł je też oglądać.

W przyszłości mój tata kupi swój NAS i czy wtedy można ustawić dwa NASy w taki sposób, aby były na wzajem swoim backupem jeśli chodzi o wszystkie zdjęcia poprze zdalny dostęp? - mieszamy w innych krajach.

Dzięki za odpowiedź!
look12
Zawsze On-Line
Posty: 521
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

DS920+ współdzielenie zdjęć

Post autor: look12 »

Na Twoje pytania odpowiem: tak, da się.
Natomiast ilość rozwiązań do zastosowania jest całkiem spora, poczynając od wystawienia odpowiednich portów do internetu dla interesujących Ciebie usług, po rozwiązania VPN,ów np. serwer VPN od Synology, Triscale, własny serwer WireGuard uruchomiony na NAS, czy też rozwiązania site-to-site na routerach.
Które rozwiązanie przyjmiesz zależy już od Ciebie.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
bb1453
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 03, 2022 10:07 pm

Re: DS920+ współdzielenie zdjęć

Post autor: bb1453 »

Ok zatem dopóki on nie ma swojego NASa to najlepiej będzie odpalić u mnie np VPN od Synology, zmapować NAS u mojego taty na kompie, stworzyć nowego usera i dać mu dostęp do odczytu i zapisu w folderze np zdjęcia tak aby mógł przeglądać moje pliki i uploadować swoje?
look12
Zawsze On-Line
Posty: 521
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: DS920+ współdzielenie zdjęć

Post autor: look12 »

bb1453 pisze:Ok zatem dopóki on nie ma swojego NASa to najlepiej będzie odpalić u mnie np VPN od Synology, zmapować NAS u mojego taty na kompie, stworzyć nowego usera i dać mu dostęp do odczytu i zapisu w folderze np zdjęcia tak aby mógł przeglądać moje pliki i uploadować swoje?
Tak, będzie tak to można skonfigurować. Twój operator internetowy musi udostępniać przekierowanie portów VPN’a lub masz swój routera i przekierowujesz odpowiednie porty, a router operatora ustawiony jest w trybie bridge.
Warto skorzystać z konfiguracji DDNS na serwerze.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele serii +”