Synopackage proxy repository - zaproszenie na beta testy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xurc
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 10:00 am

Synopackage proxy repository - zaproszenie na beta testy

Post autor: xurc »

Hej,

Jestem w trakcie robienia repozytorium będącym proxy (pośredniczącym) pomiędzy DSM a (aktywnymi) serwerami z repozytoriami zawierającymi tzw. oprogramowanie firm trzecich.

Działa to mniej więcej tak, że użytkownik dodaje jeden link do Package Sources w Package Center i ma do dysypozycji wszystkie pakiety dostępne w aktywnych źródłach dla swojej wersji DSM i sprzętu. Moje repozytorium nie uczestniczy w pobieraniu oprogramowania do DSM, a tylko udostępnia listę pakietów dostępnych na różnych serwerach. Ściąganie paczek SPK odbywa się bezpośrednio między DSM a serwerem zawierającym daną paczkę. Podobnie ikony i screenshoty.

I tu pojawia się prośba :) na ten moment chcę przetestować działanie takiego repozytorium na różnych modelach i może tutaj znajdę chętnych do testowania :) Jeśli tak, proszę o wiadomość prywatną a w miarę wolnego czasu podam linki do dodania. Na ten moment są to prywatne testy, więc każdy chętny dostanie swój spersonalizowany link. Docelowo repozytorium nie będzie personalizowane (a przynajmniej na samym początku). Prośba o takie dane jak:
  • Model (np: DS718+, VirtualDSM itp)
  • Wersja DSM (np. 7.x, 6.x, itp)
  • Które repozytoria Cię interesują (np. wszystkie, kilka wybranych przez Synopackage, wybrane przeze mnie - które?)
Jak wszystko pójdzie dobrze, to udostępnię tę funkcjonalność w głównej domenie strony.
Dodam, że w tych testach będę logował takie dane jak:
  • Spresonalizowany ID
  • parametry przysłane z Twojego DSM (takie jak: wersja DSM, model, kanał aktualizacji (stable/beta) itp)
  • Czas wykonania żądania
W razie pytań, chętnie odpowiem ;)

Edycja 2022-02-28: zapisy na prywatne testy zakończone
https://synopackage.com
https://www.facebook.com/synopackage/
Sprzęt:
DS718+ (apollolake): 2x2TB (WD RED) SHR ,8GB RAM
Poprzedni:
DS215j
ODPOWIEDZ