Ciekawostka wręcz... historyczna :-)

stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ciekawostka wręcz... historyczna :-)

Post autor: stanley99 »

j0seph pisze: ndz mar 07, 2021 5:55 pm Gdy dojechał wygooglałem że zasilacz od DS918+ powinien pasować, ale ze względu na cenę nowego zasilacza (400PLN ?) CS407 poszedł w odstawkę, do momentu pojawienia się tego posta.
<...>
No i nie wiem co z nim dalej. Zasilacz dla tak starej sztuki to chyba za wysoki koszt, z kolei sprawnego, 'muzealnego' Synology trochę mi szkoda pchać pod Dremela.
W kwestii zasilacza. 4 stówy za nowy oryginalny uważam rozbój w biały dzień. A tym bardziej w tym przypadku, eksperymentalnie do starego NAS-a.
Rzuciłem okiem w Googla i ten od DS918+ to 12V, 8,33A, tu archiwalna aukcja:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/zasi ... 24634.html
Ale można przecież kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze (powiedzmy do ok. 100zł) inny, o podobnych parametrach. Jest tego od groma. Zasada dla zasilaczy ogólnie jest taka: napięcie identyczne jak w oryginale, prąd nie mniejszy. Czyli 12V i np. 10A. Pierwszy wygooglany z brzegu, to tylko przykład, nie mam nic z tej "promocji" ;-) :
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-adap ... 9986819239
Kwesta jeszcze tylko znalezienia/dokupienia i przeróbki na odpowiedni wtyk - bo ten zasilacz ma typowy "okrągły" 2,5/5mm (taki jest np. w moim DS214play), a w 918/CS407 widzę trochę "dziwny" 4-pinowy, jakby DIN. Gdyby jednak taki zdobyć, w miarę ogarnięty elektronik powinien sobie bez trudu poradzić.

EDIT. O, a tu stosunkowo niedawno była aukcja oryginalnego, za niewielkie pieniądze. Nawet gdyby okazał się trachnięty, może warto dla samego kabelka, który można by przełożyć do nowego zasilacza, jakiegoś w stylu jak podałem w linku wyżej. W każdym razie może warto zapolować. Na pewno dobrym objawem jest, że NAS się podniósł na zasilaczu od 918. Chociaż przed zainwestowaniem w zamiennik, może by warto sprawdzić dokładniej, skoro jest taka możliwość. No ale to wszystko już zależy, jak bardzo zależy na dalszej reanimacji sprzętu.
https://archiwum.allegro.pl/oferta/zasi ... 29051.html
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Ciekawostka wręcz... historyczna :-)

Post autor: michau »

Ciekawe czy Synology w swoich magazynach posiada przynajmniej po jednej sztuce każdego z wyprodukowanego modelu?

Mogliby fajną wystawę w muzeum zrobić.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ciekawostka wręcz... historyczna :-)

Post autor: BWaliszewski »

Panowie? Zaczynamy :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ