Weryfikacja dwuetapowa

Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 605
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Weryfikacja dwuetapowa

Post autor: SnejX »

Chyba nie rozumiem o co chodzi.
Przecież przy backupowaniu zaznaczasz co ma być wyeksportowane. Max to 10 "kodów" na jeden backup. Zaznaczasz kropkami co potrzebujesz.
Druga sprawa. Jeśli chce przywracać coś z backupu to dlatego ze albo mam nowe, czyste urządzenie albo na aktualnym, coś mi poginęło. Więć nawet jak zrobi się dubel to jest to lepsze niż brak kodu.
(nie testowałem jeszcze wariantu "wgrania" backupu jak wszystko działa prawidłowo więc nie wiem czy scala czy nie, czy są duble czy nie)
krowka1978
Stały Bywalec
Posty: 327
Rejestracja: wt gru 15, 2015 6:42 pm

Re: Weryfikacja dwuetapowa

Post autor: krowka1978 »

Mam potwierdzenie, że znaleźli błąd logowania 2FA w 6.2.4, w końcu udało się ich przekonać. Poprawka w przyszłej wersji. Obejścia w postaci cytatów wpisałem viewtopic.php?f=37&t=3124&start=20#p19523
DS1513+
DSM 7.1.1
4GB RAM
5x 3TB WD RED WD30EFRX RAID 5 btrfs
DS1819+
DSM 7.2
32GB RAM ECC Kingston (2x KSM24SED8/16ME)
4x 8TB Seagate IronWolf ST8000VN004 RAID 6 btrfs
2x Seagate IronWolf 525 SSD M.2 1TB RW cache RAID 1 + E10M20T1
RT2600ac
SRM 1.3
2x MR2200ac (Mesh)
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Weryfikacja dwuetapowa

Post autor: michau »

Tylko dlaczego to użytkownik musi przekonywać do Synology to tego że jest błąd. Może im się nie chce? Albo w pierwszej wersji trafiało na kogoś komu się nie chciało spojrzeć a później zgłoszenie przejął ktoś inny?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: Weryfikacja dwuetapowa

Post autor: adjustin »

Ja korzystam od dłuższego czasu. Przy czym nie używam Googlowego czy Microsoftowego rozwiązania, tylko KeePass'a. Przy dużej ilości urządzeń i kont, wydajniej się ogarnia temat. Ładnie wkleja TOTP do 6-cio cyfrowego pola. Jak dotąd nie było problemów, chociaż nie robiłem ręcznej aktualizacji DSM do najnowszej wersji. Widzę że w DSM 7 jest więcej scenariuszy: obecnie wybór ogranicza się do adminów lub/oraz userów, w DSM7 wobec konkretnych użytkowników.


Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka


DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
krowka1978
Stały Bywalec
Posty: 327
Rejestracja: wt gru 15, 2015 6:42 pm

Re: Weryfikacja dwuetapowa

Post autor: krowka1978 »

adjustin pisze: pt mar 05, 2021 8:51 am Widzę że w DSM 7 jest więcej scenariuszy: obecnie wybór ogranicza się do adminów lub/oraz userów, w DSM7 wobec konkretnych użytkowników.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Nie do końca. To o czym piszesz to wymuszenie używania na określonych grupach. W DSM 6 nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojedynczy użytkownik sobie włączył z własnej woli. W 7 nie patrzyłem, czy można ustawiać z poziomu zarządzania użytkownikami na konkretnym użytkowniku.
DS1513+
DSM 7.1.1
4GB RAM
5x 3TB WD RED WD30EFRX RAID 5 btrfs
DS1819+
DSM 7.2
32GB RAM ECC Kingston (2x KSM24SED8/16ME)
4x 8TB Seagate IronWolf ST8000VN004 RAID 6 btrfs
2x Seagate IronWolf 525 SSD M.2 1TB RW cache RAID 1 + E10M20T1
RT2600ac
SRM 1.3
2x MR2200ac (Mesh)
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: Weryfikacja dwuetapowa

Post autor: adjustin »

OK, prawdopodobnie nie dopatrzyłem. Zerknę jeszcze raz

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
Pinki
Trochę Wie
Posty: 101
Rejestracja: sob sty 02, 2016 2:06 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Weryfikacja dwuetapowa

Post autor: Pinki »

psmanek pisze:Ja myśle, że oni mają bardzo wiele zgłoszeń, które nie są poważne, ale są rozdmuchiwane przez użytkowników. Nie każdy użytkownik potrafi dobrze ocenić skale problemu. Pewnie stąd takie podejście. Zwykle podejście „ważenia problemu”.
Nie zgodze sie. Ja niestety przestalem traktowac ich powaznie do rozwiazan w firmie wlasnie ze wzgledu na pomoc techniczna, ktora nie istnieje w kontekscie podejscia i czasu reakcji. Mialem kilka przypadkow kiedy problem byl opisany, logi dostarczone itd. a wymiana korespondencji odbywala sie w interwale kilku dni. Nie wspomne ze jada jakimis skryptami i w kolo zadaja pytania, na ktore odpowiedzi byly w pierwszym e-mailu. Czasami mialem wrazenie ze pisze do mnie robot.
Pinki
Trochę Wie
Posty: 101
Rejestracja: sob sty 02, 2016 2:06 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Weryfikacja dwuetapowa

Post autor: Pinki »

Nie wdając się w dyskusję, bo zdanie póki co mam wyrobione. Jak chcą być w środowisku firm traktowani poważnie to powinna być możliwość wykupienia wsparcia jak to ma miejsce w innych firmach. Nie mówię tu o wsparciu dystrybutora, bo niekiedy wiedza ta jest mocno ogólna i tematy bardziej zaawansowane dalej trafiają do producenta i trzeba czekać.

Żeby nie było, synology używam w domu w firmie też i polecam innym, ale już nie do krytycznych rozwiązań.
Jak będzie możliwość zakupu, coś na zasadzie support plus za dodatkową kasę z czasem reakcji 8h i kumatą osobą po drugiej stronie, która ma kontakt z developerami online to będzie super.
ODPOWIEDZ