Re: docker, ciekawe kontenery

Postawiłem na dockerze bitwardena. 10 minut roboty i działa. Apka desktopowa łączy się w sekundę, wtyczka do Chroma też. No i dwuetapowe uwierzytelnianie. Bajka ;-) I można zaoszczędzić $3 na użytkowniku miesięcznie, co przy 9 osobach daje całkiem spore oszczędności ;-)
W weekend spróbuję zaimportować hasła z Last Passa i Kee Passa. Zobaczymy, jak to się sprawdzi.
Dużym plusem apki jest to, że nie wymaga instalacji.
Dzięki wlodekh za inspirację!
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek

Zainstalowałem sobie jeszcze Pyload - wspomagam nim firmową Download Station gdy owa zawodzi, np. można pobierać z serwisu wrzucajpliki.pl, którego DS u mnie nie obsługuje.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | WD Purple 4TB | WD Purple 6TB | Btrfs

psmanek pisze:
czw sty 21, 2021 7:05 pm
Takie jak zawsze? VPN lub przekierowanie portów?
Jak sobie coś wpuścić do sieci (albo wypuścić) to wiem :)
W pytaniu chodziło mi o to, że w dodatku do przeglądarki trzeba chyba gdzieś podać adres serwera do którego ma się łączyć.
A że Bitwardena nie znam w ogóle (a wygląda intresująco) to stąd takie pytanie.

SnejX pisze:
pt sty 22, 2021 7:07 am
Czyli do działania potrzebne jest konto na serwerach Bitwardena.
Myślałem, że jak serwer jest na moim serwerze to tu też jest konto użytkownika(-ów), w rozszerzeniu podajemy adres IP tego serwera i dopiero tutaj się uwierzytelniamy.

Dlaczego? To co na screenie jest przed zalogowaniem.