Synology DS218play - kłopoty z siecią w UPC

ODPOWIEDZ
cieplutki
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 03, 2020 4:07 pm

Synology DS218play - kłopoty z siecią w UPC

Post autor: cieplutki »

Dzień dobry, to mój pierwszy post na forum.
Serwera używam od prawie roku udostępniał mi muzykę i filmy w czasie poza domem.
Ostatnio przyszedł czas na FTP i tu się pojawiły się schody.
Na wstępie jestem totalnym laikiem w sprawach sieci.
Mam internet 300Mb od UPC, urządzenie początkowe to Connect Box bezpośrednio podłączony kablem lan NAS (LAN 4).
Do connect boxa podłączony jest również TP-Link Archer A6 do niego podłączony jest komputer stacjonarny oraz po wi-fi pozostałe urządzenia jak laptopy i telefony.
Z wi-fi na Connect Box musiałem zrezygnować bo bardzo słaby transfer.
Przez przeglądarkę (korzystając z quickconnect.to) po lokalnym IP z każdego komputera mogę się zalogować do NAS, podobnie z telefonów z zainstalowanym DS file, lub DS video.
Ale nie mogę przez przeglądarkę wpisując ftp://lolaneIP lub też przez Total Commandera.
Proszę o wskazówki - pomoc jak uruchomić prawidłowo usługę, czy też prze konfigurować NAS lub zmienić ustawienia sieciowe.
Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Synology DS218play - kłopoty z siecią w UPC

Post autor: Teddy47 »

1. Masz publiczny adres IP?
2. Masz przekierowane porty na routerze?
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
cieplutki
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 03, 2020 4:07 pm

Re: Synology DS218 play kłopoty z siecią w UPS

Post autor: cieplutki »

Tak mam publiczny adres IP.
Przekierowanie portów nie zrobiłem bo nie wiem jak - jedyne co mi się udało to w ustawieniach NAS w następujący sposób:
Panel sterowania -> Dostęp zewnętrzny -> konfiguracja rutera. wybrałem skonfiguruj ruter wykrył ustawienia wykrył wszystkie ustawienia zgodności dałem zastosuj i zapisz.
Tu konice moich możliwości do zweryfikowania.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Synology DS218play - kłopoty z siecią w UPC

Post autor: mikhnal »

Zacznę od tego, że używanie FTP w sieci lokalnej to lekkie przegięcie. Od tego jest zwykłe udostępnianie przez otoczenie sieciowe.
Przepnij kabel Synka do swojego TP-Linka i sprawdź czy wszystko działa, komputer stacjonarny i Synek mają być podłączone kablami do tego samego urządzenia.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Synology DS218play - kłopoty z siecią w UPC

Post autor: wlodekh »

Podstawa to właśnie IPv4 na modemorouterze od UPC i przestawienie go w tryb bridge, potem przekierowanie portów w routerze TP-Link Archer A6. Od routera UPC ma wychodzić tylko jeden kabel do portu WAN TP-Linka i wszystkie urządzenia podłącz do jego portów LAN, NAS oczywiście też. Na TP-Link skonfiguruj sobie WiFi.
Connect Box to totalne badziewie, on nadaje się do użytku wyłącznie jako bridge. Też go mam.
W razie problemów chętnie pomogę w przekierowaniu portów, sam nie używam quickconnect, mam skonfigurowany DDNS i wszystko (oprócz VPN, to osobny temat) mi działa. Mogę podrzucić screeny z przekierowania portów, ale nie powinno być to potrzebne bo nie ma tam nic trudnego. Aha, dobrze jest zmienić standardowy port do DSM z 5000 na jakiś inny.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
ODPOWIEDZ