Lista .m3u w TV z filmami z Synology

Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 619
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Lista .m3u w TV z filmami z Synology

Post autor: SnejX »

pakiet ffmpeg masz zainstalowany?

a na TV nie możesz zainstalować np. VLC (albo innego playera) i za jego pomocą oglądać filmy z Synology?
TediPower
Amator
Posty: 23
Rejestracja: wt maja 19, 2020 9:37 am

Re: Lista .m3u w TV z filmami z Synology

Post autor: TediPower »

Ok Mam tak jak włączę ten DLNA czy jak mu tam
Obrazek
Bild "zjodzzrjp3.jpg" anzeigen.
Tak mam jak wejdę do katalogu z filmami
Obrazek
Bild "woc2himkxr.jpg" anzeigen.
Czyli pierwsze 5 filmów mogę oglądać pokazuje mi ich podgląd
Kolejnych 4 już nie (chodzi o widoczny obrazek) w rzeczywistości jak zjadę dalej kolejne 2 nie mogę ogląda, następnych 8 mogę i zaś 3 nie mogę itp.
Na tych co nie mogę oglądać mam komunikat.
Obrazek
Bild "hybed0mj8a.jpg" anzeigen.

Przypomnę że te filmy co nie działają mi z Synology po tej sieci działają po przegraniu na SSD czy Pendrive
Działa tak samo na Android w programie DS video jak i w samym Synology jak jestem zalogowany w katalogu z filmem i dam Odtwórz otworzy się nowa strona WWW z filmem.
Po prostu Synology nie chce mi po sieci niektórych filmów przesłać?
pakiet ffmpeg doinstalowałem nic nie wniosło
TV mam dość stary i samsung co chwila usuwa programy bo coraz mniej ich mam i coraz częściej nie działają.
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 192
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Lista .m3u w TV z filmami z Synology

Post autor: wlodekh »

Wiem, że to ominięcie problemu, ale czy nie warto się zainteresować Google Chromecast? Ostatnio też miałem problem z jakimś filmem, który za nic nie mogłem odtworzyć poprzez DS Video, wkurzyłem się i kupiłem za 100 zł Chromecasta, podpiąłem do TV Panasonic i teraz odpalając apkę DS Video mam do wyboru albo od razu TV, albo Chromecast (nazwałem go Salon, a co!). Dodatkową zaletą jest to, że ten mój Panas jest stary i nie ma już na nim Youtube, a aplikacja Netlfixa pamięta chyba Mieszka Starego. Teraz wszystko działa z telefonu. Mam w nosie, że mi softu do TV nie aktualizują. Inwestycja 100 zł, a ile nerwów zaoszczędzone!
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
TediPower
Amator
Posty: 23
Rejestracja: wt maja 19, 2020 9:37 am

Re: Lista .m3u w TV z filmami z Synology

Post autor: TediPower »

Wiesz mam Galaxy i DEX pod tv czy też android tv Box. I na tym mi to działa. Ale chcę się pozbyć, niepotrzebnych przedmiotów. Dlatego chciał bym połączenie tv - synology i by to działało jak tv - dysk twardy. Dlatego jestem zły że synology nie działa jako dysk sieciowy, bo miałem najtańszy bez systemu dysk sieciowy w sumie coś tam było bo musiałem coś tam ustawić i nie pamiętam by można było na niego coś pobierać z sieci i instalować na nim. I to mi działało. Były problemy po stronie tv że 1 że 100 filmów nie działał a nie tak jak, tu 80 nie dziala na 100. I nie mówię tu o przełomie kilku lat tylko kilku miesięcy. A filmy do testów wgrałem też i te co mi działały na tym starym dysku. A na Synku już nie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2752
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista .m3u w TV z filmami z Synology

Post autor: mikhnal »

Żeby podawanie filmów z Synka działało jak z dysku twardego telewizor lub przestawka do niego musi obsługiwać protokół SMB. Posiadam telewizor bez smarta, a funkcje multimedialne zrealizowałem za pomocą Mi Boxa z Androidem na którym mam zainstalowane Kodi - w nim podpinam zasób z Synka i mam listę filmów.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
TediPower
Amator
Posty: 23
Rejestracja: wt maja 19, 2020 9:37 am

Re: Lista .m3u w TV z filmami z Synology

Post autor: TediPower »

Dlatego pytam co i jak bo możliwe że w samym Synology wystarczy coś wcisnąć o czym nie wiem. przeglądom YT i Googla w rozwiązaniu problemu z oglądaniem zawartości.
A poprzedni dysk to był CnMemory Spaceloop NAS 1,5TB Działał pod modemem (bo nie nosząc go mogłem zmieniać jego zawartość) Ale pod samym TV też radził sobie dobrze.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 435
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Lista .m3u w TV z filmami z Synology

Post autor: stanley99 »

TediPower pisze: wt sie 18, 2020 8:01 pm Dlatego pytam co i jak bo możliwe że w samym Synology wystarczy coś wcisnąć o czym nie wiem.
Pytanie, tak tylko z ciekawości, bo nigdy nie miałem tv Samsunga: czy Ty próbujesz się dostać z telewizora do plików multimedialnych na Synku za pomocą - nie wiem jak dobrze określić - właśnie przeglądania/otwierania plików na dysku sieciowym? (coś jak np. pliki widoczne na zamapowanym dysku sieciowym na komputerze?) Czy przez DLNA?
Moje doświadczenia ograniczają się głownie do tv Panasonic oraz mój model potrafi odtwarzać multimedia przez sieć tylko przez DLNA (wiem, że nowsze roczniki potrafiły już otwierać zasoby z dysku sieciowego, ale nie miałem okazji tego wypróbować).
W każdym razie nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby plik, którego telewizor nie chciał odtwarzać z Synka przez DLNA, był poprawnie odczytywany po podpięciu dysku (lub pendrive) przez USB bezpośrednio do tv. Owszem, zdarzyło mi się odwrotnie: mój Panas w ogóle nie widział przez USB plików .MOV, natomiast te same pliki wgrane na NAS były natychmiast "widoczne" i odtwarzane przez DLNA, i to bez żadnego transkodowania.

Może spróbuj zainstalować inny serwer DLNA, np. Plex? Dodam tylko w tym miejscu, że moje doświadczenia są z nim żadne. Tzn. chyba instalowałem kilka lat temu, tuż po nabyciu Synka i Panasa. Lecz uznałem, że standardowy serwer multimediów od Synology działa mi wystarczająco dobrze i z innymi dałem sobie odbój.

Zastanawiające jest również (pisaleś w innym topicu), dlaczego nie możesz się zalogować do DS Video (w Panasie w ogóle nie mam tej apki). Wszak o ile mi wiadomo Samsung wspiera tę aplikację. A może coś masz zamieszane z siecią? Jakie masz IP: Synology, telewizora i routera (bramy) ?

Proponuję również - zamiast wifi - podpiąć telewizor do routera kablem. Co przewód to przewód. Chociażby na próbę.

wlodekh pisze: wt sie 18, 2020 12:11 pm Wiem, że to ominięcie problemu, ale czy nie warto się zainteresować Google Chromecast? <...> podpiąłem do TV Panasonic <...> Dodatkową zaletą jest to, że ten mój Panas jest stary i nie ma już na nim Youtube, a aplikacja Netlfixa pamięta chyba Mieszka Starego. Teraz wszystko działa z telefonu. Mam w nosie, że mi softu do TV nie aktualizują. Inwestycja 100 zł, a ile nerwów zaoszczędzone!
Jako ciekawostka, ale może się komuś doraźnie przyda.
Do streamowania YT z telefonu do sprzętu obsługującego DLNA, bez użycia jakichkolwiek przystawek, można spróbować aplikacji typu Tubio czy Web Wideo Caster. (Andek, czy i jakie są podobne na iOS nie wiem).
Używam czasem do wysyłania do dekodera satelitarnego Ferguson Ariva (ma opcję coś w stylu "DLNA renderer" czyli tylko oczekuje na "sygnał" DLNA, który trzeba wysłać z innego urządzenia). Sporadycznie do tv Panasonic, choć w moim modelu, mimo, że idzie w tym roku do szkoły (7 lat ;-) ), YT jeszcze wciąż działa.
Dodam, że wspomnianymi aplikacjami można przesyłać nie tylko YT, ale także streamy z wielu innych stron. Np. kiedyś udawało mi się CDA, obrazy z kamer na Webcamera, itp. Jest czasem trochę z tym zabawy, nie zawsze wszystko działa, ale jakoś do tej pory nie kupiłem Chromecasta czy innych przystawek, choć parę razy się zamierzałem ;-)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
TediPower
Amator
Posty: 23
Rejestracja: wt maja 19, 2020 9:37 am

Re: Lista .m3u w TV z filmami z Synology

Post autor: TediPower »

Ok dzięki wszystkim za pomoc temta rozwiązany. To nie moja wina, nie też chyba Synology. Wina tkwi w firmie Samsung, od dawna nie wgrywałem nic na iptv żadnych list do tv internetowej. Od 3 dni nie mogłem nic oglądać bo dostałem Liste od znajomego na PC działa na TV już nie. A więc odinstalowałem aplikacje z TV bo może ona.... i co Samsung skasował aplikacje do oglądania tv internetowej za którą ja płaciłem. Czyli zapewne od jakiegoś czasu aplikacja nie działała i dlatego nic oglądać nie mogłem. W sumie to co drugi dzień samsung robi aktualizacje i wyłącza wszystko co się da z czego korzystam bo już nic na tym TV w Smart TV nie działa. Wymuszanie kupienia nowego tv? Bo się przed czasem nie zespół.


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przy piwie”