Webstation + php + mariadb 10 = problem z połączeniem z bazą.

ODPOWIEDZ
siutek
Amator
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 04, 2017 9:04 pm

Webstation + php + mariadb 10 = problem z połączeniem z bazą.

Post autor: siutek »

Cześć wszystkim.
Dzisiaj podjąłem decyzję o całkowitym wyczyszczeniu stacji synology, reset totalny włącznie z usunięciem danych.
Skopiowałem sobie wszystko co tam miałem, zrzuciłem bazę danych, a po resecie zacząłem to przywracać. I teraz tak:

Zainstalowałem:
- Webstation
- MariaDB 10
- phpmyadmin
- obie wersje Apache
- wszystkie dostępne wersje PHP

Skonfigurowałem wirtualne hosty, wrzuciłem strony. A przez phpmyadmina zaimportowałem zrzuconą wcześniej bazę danych.
Niestety żadna z moich stron nie może się połączyć z bazą, wyskakuje HTTP ERROR 500

Nie mam pojęcia co może być przyczyną. PHP (w wersji 7.3) na 100% działa, bo to sprawdziłem. baza danych mysql też działa poprawnie, bo przez phpmyadmina mogę tam zrobić wszystko. Zatem problemem jest tylko konfiguracja połączenia z bazą.

user i admin są na 100% poprawne, nazwa bazy danych też.
jedyne co mi przychodzi to nazwa hosta. Próbowałem:
"localhost"
"localhost:3307" - nr portu, który widnieje w konfiguracji mariadb
"localhost:/run/mysqld/mysqld10.sock" (tak miałem nazwę hosta przed resetem i wszystkie strony na synology działały)

Chciałbym, żeby mnie dobrze zrozumiano: nie potrzebuję pomocy w programowaniu PHP, potrzebuję pomocy w prawidłowej konfiguracji webstation/mariadb 10 i/lub ewentualnie innych aplikacji.
siutek
Amator
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 04, 2017 9:04 pm

Re: Webstation + php + mariadb 10 = problem z połączeniem z bazą.

Post autor: siutek »

Dobra, jedna informacja więcej:

Udało mi się dostać do logów serwera Apache, a tam takie coś:
'PHP message: PHP Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /volume1/web/moja-strona/wp-includes/wp-db.php:1661\nStack trace:\n#0 /volume1/web/moja-strona/wp-includes/wp-db.php(631): wpdb->db_connect()\n#1 /volume1/web/moja-strona/wp-includes/load.php(426): wpdb->__construct('root', '0e$Z^O.9LI?MQ9!...', 'moja-strona', 'localhost:/run/...')\n#2 /volume1/web/moja-strona/wp-settings.php(126): require_wp_db()\n#3 /volume1/web/moja-strona/wp-config.php(94): require_once('/volume1/web/ni...')\n#4 /volume1/web/moja-strona/wp-load.php(37): require_once('/volume1/web/mo...')\n#5 /volume1/web/moja-strona/wp-blog-header.php(13): require_once('/volume1/web/mo...')\n#6 /volume1/web/moja-strona/index.php(17): require('/volume1/web/mo...')\n#7 {main}\n thrown in /volume1/web/moja-strona/wp-includes/wp-db.php on line 1661
To znaczy, że serwer nie potrafi sobie poradzić z połączeniem z bazą z wykorzystaniem funkcji mysql_connect();

Próbowałem zmienić serwer (nginx, apache 2.4, apache 2.2), zmieniałem też wersje PHP od 5.6 do 7.3 - bez zmian.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2739
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Webstation + php + mariadb 10 = problem z połączeniem z bazą.

Post autor: mikhnal »

Nie znam się więc wybacz, ale czy nie trzeba włączyć jakiegoś rozszerzenia w ustawieniach PHP?
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
siutek
Amator
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 04, 2017 9:04 pm

Re: Webstation + php + mariadb 10 = problem z połączeniem z bazą.

Post autor: siutek »

JESTEŚ WIELKI!!!!!!! dwa dni z tym walczę, szukam po necie, edytuję pliki php.ini, restartuję serwer... wiszę Ci mega piwo! daj tylko znać jak mam Ci je postawić :P
ODPOWIEDZ