Udostępnianie przestrzeni dyskowej między NASami.

ODPOWIEDZ
AleGor
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:37 am

Udostępnianie przestrzeni dyskowej między NASami.

Post autor: AleGor »

Mam taki problem który możliwe, że wynika z nie zrozumienia działania logiki NASa.

Mam dwa NASy Synology. Chciałbym przestrzeń dyskową jednego NASa „dodać” do drugiego tak aby pierwszy NAS był jak by "stacją rozszerzającą" dla drugiego tyle, że po sieci.

Użytkowników miał bym zdefiniowanych tylko na jednym urządzeniu. Poza tym w świadomości ludzi występował by tylko jeden adres pod którym znajdą zasoby.

Ma ktoś jakiś pomysł? Może jakoś przez iSCSI ?
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Udostępnianie przestrzeni dyskowej między NASami.

Post autor: R70 »

możesz spróbować zamontować folder FileStation->narzędzia->montuj_folder_zdalny i jego udostępnić
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Udostępnianie przestrzeni dyskowej między NASami.

Post autor: BWaliszewski »

AleGor - ja wiem, że swoją odpowiedzią nie rozwikłam Twojego problemu. Faktycznie chciałbym napisać o czymś zupełnie innym i poprosić uniżenie i w sposób jak najbardziej kulturalny... Przećwicz proszę pisownie łączna i rozłączna. Bardzo źle się czyta post z taką ilością błędów. Rozumiem, że dzisiaj wszyscy swoje błędy tłumaczą słownikami w telefonach... Jeśli u Ciebie jest podobnie - to wyłącz go proszę. Tylko na tym skorzystasz :-)

Pozdrawiam z Poznania :-)

--------

Żeby nie było - Twojego problemu nie da się rozwiązać tak jak byś sobie tego życzył... No chyba, że... I tu przyszedł mi pewien pomysł do głowy... Uruchom na jednym z modeli AD/Domene/LDAP... zdefiniuj prawa dla każdego usera. Potem do domeny podłącz drugi serwer i połącz je za pomocą ISCSI [jeden dla drugiego]. Na koniec podłącz komputery do AD/Domeny/LDAP... No i użytkownicy, przynajmniej teoretycznie, wchodząc na jeden z serwerów - będą mieli dostępy do obu na ustalonych prawach :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ