Time Machine backup na Synology vs uprawnienia użytkowników

ODPOWIEDZ
lolek
Trochę Wie
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 18, 2019 8:30 pm

Time Machine backup na Synology vs uprawnienia użytkowników

Post autor: lolek »

Witam.
Postanowiłem zrobić backup mojego Mac'a na Synology.
Znalazłem turtorial na YT, skonfigurowałem wszystko i Time Machine Działą.
Ale każdy poradnik w sieci który znalazłem mówi o utworzeniu nowego użytkownika na Synology z uprawnieniami tylko do folderu w którym znajdują się pliki z backup'u.
Problem polega na tym że jak tworzę zadanie w Time Machine i loguje się tym właśnie użytkownikiem do Synology to wtedy cały mój Mac jest zalogowany poprzez tego użytkownika i nie mam wtedy możliwości edycji plików z innych folderów bo ten user nie ma do nich dostępu.

Rozumiem że robi się to ze względów bezpieczeństwa czy może są jeszcze jakieś inne powody?
Czy jest jakiś sposób aby tylko Time Machine był zalogowany "backup'owym" userem a Mac moim standardowym userem.
Czy może po prostu nadać mojemu użytkownikowi uprawnienia do folderu z backup'em i nim się zalogować?
Ostatnio zmieniony sob maja 09, 2020 10:45 pm przez lolek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Lolek

DS918+
2x 4TB IronWolf (SHR)
1x 4TB Skyhawk
APC UPS ES - BE700G
3x RT6600ax
lolek
Trochę Wie
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 18, 2019 8:30 pm

Re: Time Machine backup na Synology vs uprawnienia użytkowników

Post autor: lolek »

Witam!
Usunąłem zadanie backup'u i zrobiłem wszystko od nowa raz jeszcze krok po kroku w/g poradnika Synology
https://www.youtube.com/watch?v=w9U6iktvcIo
no i wszystko pięknie działa...
Najwidoczniej cos źle robiłem
Pozdrawiam Lolek

DS918+
2x 4TB IronWolf (SHR)
1x 4TB Skyhawk
APC UPS ES - BE700G
3x RT6600ax
lolek
Trochę Wie
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 18, 2019 8:30 pm

Re: Time Machine backup na Synology vs uprawnienia użytkowników

Post autor: lolek »

Też mi się wydaje że tam tkwił problem. Tym razem pominąłem ten krok bo byłem już zalogowany moim kontem admina do Synology.
Kontem stworzonym specjalnie dla TM zalogowałem się tylko podczas tworzenia zadnia w TM.
Przynajmniej wiemy gdzie tkwił problem :)
Pozdrawiam Lolek

DS918+
2x 4TB IronWolf (SHR)
1x 4TB Skyhawk
APC UPS ES - BE700G
3x RT6600ax
ODPOWIEDZ