Przywrócenie całego systemu w laptopie z ABfB

dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Przywrócenie całego systemu w laptopie z ABfB

Post autor: dawidb33 »

Witam. Chciałem zadać pytanie. Padł mi laptop (prawdopodobnie po aktualizacji systemu Windows, system nie wstaje, pojawia się błąd). Chciałem wykorzystać backup całego systemu z synology Active backup for business. Zrobiłem pendrive zgodnie z instrukcją. Zbootowalem. Problem pojawia się po odpaleniu kreatora... Otóż, laptop nie posiada złącza ethernet. Tylko wifi. A niestety nie mogę (lub nie ma możliwości ) połączyć się z siecią . Wgrałem nawet sterowniki od wifi. Nic z tego. Czy jest jakaś możliwość zmusić kreator aby połączył się przez wifi?

Na początku pomyślałem że nic strasznego się nie stało, w końcu mam synology, robione kopie zapasowe więc sobie je na spokojnie wykorzystam. Jednak nie pomyślałem że problemem może być to że tylko wifi jest w laptopie. Jeżeli przez wifi nie da się połączyć z siecią to bez sensu są kopie systemów z laptopów. Z ciekawości podpiąłem pendrive pod drugiego laptopa aby sprawdzić czy ten połączy się z siecią wifi. I... Także nie ma takiej możliwości. Ten drugi laptop ma ethernet więc w tym przypadku pewnie bym sobie poradził z przywróceniem systemu, ale w pierwszym przypadku raczej nie widzę prostej , szybkiej możliwości. Czyżby synology o tym nie pomyślało?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pt maja 15, 2020 5:41 pm przez dawidb33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przywrócenie całego systemu w laptopie z ABfB

Post autor: SnejX »

tak na przyszłość to można kupić "kartę sieciową" ethernet-usb ale w tym momencie to trochę słabo
przykładowe linki:
https://allegro.pl/oferta/ad5-karta-sie ... 6058390911
https://allegro.pl/oferta/hub-usb-3-0-l ... 6992811577
dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: Przywrócenie całego systemu w laptopie z ABfB

Post autor: dawidb33 »

W momencie pisania tego posta też o tym pomyślałem. Szkoda że synology nie ostrzega o tym przy konfigurowaniu kopii.

A dlaczego mówisz że w tym momencie słabo? Myślę że może zadziałać, w razie gdyby jej nie widział to można dograć sterowniki. Spróbuję, nic nie tracę (no może oprócz czasu).
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przywrócenie całego systemu w laptopie z ABfB

Post autor: SnejX »

Słabo w tym sensie, że potrzebujesz na już a zanim zamówisz/kupisz to może kilka dni minąć.

Napisz do supportu, opisz sytuację, może mają rozwianie bo trochę mi się nie chce wierzyć, że to przegapili.

Zakładam, że zrobiłeś tak jak piszą tutaj na stronie 20 ?
https://global.download.synology.com/do ... de_plk.pdf

Edit:
tak mi jeszcze przychodzi do głowy, że jak masz sieć po kablu to karta sama szuka serwera dhcp i pobiera adres. Jak masz wifi to musi wiedzieć gdzie się łączyć, może na tym polega problem. Wifi ma sterowniki ale nie jest połączone do sieci.
dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: Przywrócenie całego systemu w laptopie z ABfB

Post autor: dawidb33 »

Tak, robię tak jak na stronie 20 - czyli w kreatorze biorę opcję załaduj sterowniki - pokazuje który i trwa instalowanie. Po tym pojawia się jak na screenie wyżej info o sterowniku. Jednak w dalszym ciągu w ustawieniach internetowych brak jest możliwości wyboru, podłączenia do sieci wifi.
Też mi się w to nie chce wierzyć że synology zapomniałby o czymś takim.
Kupuję przejściówkę na USB. Dam radę kilka dni bez laptopa. Dam znać jak się sprawa rozwiąże. A z drugiej strony napiszę także do supportu.
dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: Przywrócenie całego systemu w laptopie z ABfB

Post autor: dawidb33 »

@SnejX bingo! Dziś otrzymałem najzwyklejszą przejściówkę na USB - ethernet. Działa. Właśnie trwa przywrócenie kompletnego systemu.
Dzięki za podrzucony pomysł.
Mam nadzieję że kopia przywróci się pomyślnie.
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: Przywrócenie całego systemu w laptopie z ABfB

Post autor: look12 »

Dogrywałeś jakieś stery, czy poszło od razu ?
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przywrócenie całego systemu w laptopie z ABfB

Post autor: SnejX »

look12 pisze: wt maja 19, 2020 8:17 pm Dogrywałeś jakieś stery, czy poszło od razu ?
No właśnie, tez jestem ciekawy.

Wrzuć dokładną nazwę albo zdjęcie tej przejściówki, będzie wiadomo, że taka działa :)
dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: Przywrócenie całego systemu w laptopie z ABfB

Post autor: dawidb33 »

Tylko podpiąłem, zaświeciła się dioda że jest połączenie z internetem. Włączyłem kompa, boot z pendrive i zobaczyłem że jest połączenie z netem. Dalej to już prosta sprawa, IP, konto, hasło. Wybór kopii komputera. Wybór wersji kopii (oczywiście wybrałem najnowszą). Teraz tylko zastanawiam się co było powodem awarii. Czy aktualizacja windows czy może coś innego. Właśnie się robi aktualizacja więc jak ponownie się wysypie windows to będę już pewny.
Nie chcę robić reklamy ale ta przejściówka kosztowała ... 5,50 zł :) W załączniku zdjęcie z aukcji.

...

Już jestem po. Wszystkie aktualizacje zainstalowane, dysk ponownie zaszyfrowany veracryptem. Wszystko działa dobrze. Synology znowu się spisało ... No może poza małym zgrzytem z wifi ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tomasz1043890
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 20, 2020 10:45 am

Re: Przywrócenie całego systemu w laptopie z ABfB

Post autor: Tomasz1043890 »

Ja też miałem kiedyś podobny problem jak wymieniałem SSD.
Rozwiązaniem było ściągnięcie i dogranie na USB sterowników ze strony producenta danego chipsetu (tu był Killer Wireless).
Parę prób z wyborem odpowiedniego sterownika (bo w paczce było x sterowników i x folderów) i poszło.
Backup całego Windows bare metal odtworzył się na nowym dysku SSD i wszystko działało.
Z innym laptopem gdzie szwankował port Ethernet chyba też to robiłem (też właśnie do wymiany HDD na SSD).
ODPOWIEDZ