Nas i PC do UPC podlaczenie

ODPOWIEDZ
darosw
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 07, 2020 2:59 pm

Nas i PC do UPC podlaczenie

Post autor: darosw »

Witam. Pytanie dotyczy podłączenia pod jeden UPS NAS i PC. Posiadam Synology DS216play i UPS APC Pro 1500VA BR1500G-GR. I nie chodzi mi o to żeby po podłączeniu NAS do UPS tez można było dać sygnał do zamknięcia PC w razie braku prądu. Chodzi mi o to jak podłączyć NAS i PC do jednego ( bo posiada jeden ) USB żebym mógł tez na PC monitorować UPS - a. Jest od APC taki program i tam można rożne parametry monitorować i zmieniać.

Czy da się podłączyć aktywny USB Hub pod Synology i do niego dopiero kabel USB do UPS a drugi do PC?

Bo chyba z ustawieniem sieciowego serwera UPS na Synology to tylko można dać sygnał do zamknięcia PC?

Słyszałem coś o programie Network UPS Tools. Może wtedy się da jakoś przez siec monitorować UPS podłączony do NAS po USB?

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: Nas i PC do UPC podlaczenie

Post autor: adjustin »

Spotkałem się z takim narzędziem: apcupsd http://www.apcupsd.org/, ale go nie używałem. Jest to program do podłączenia większej ilości komputerów do jednego UPS marki APC poprzez USB.
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
darosw
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 07, 2020 2:59 pm

Re: Nas i PC do UPC podlaczenie

Post autor: darosw »

Ponawiam pytanie, bo już UPS dzisiaj przywieźli a dalej nie wiem jak to ogarnąć żeby moc kompem konfigurować a jednoczenie mieć przez usb do NAS podłączony
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1188
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nas i PC do UPC podlaczenie

Post autor: michau »

Nie ma takiej możliwości.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: Nas i PC do UPC podlaczenie

Post autor: adjustin »

Kiedyś zetknąłem się na angielskim forum z tą tematyką. Sam kombinowałem z aktywnymi hubami , ale nic nie wyszło. Albo UPS który ma dwa USB albo z portem LAN do komunikacji.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
darosw
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 07, 2020 2:59 pm

Re: Nas i PC do UPC podlaczenie

Post autor: darosw »

Natknalem sie na takie cos, zrobilem w ustawieniach Synology tak jak tam napisane. Ale nie umiem zainstalowac na Synology paczki Network UPS Tool. Mam sciagniete w formacie tar.gz ale jak chce manualnie to wyskakuje ze nieprawidlowy format pliku. Wiem, ze jakbym to zainstalowal w pakietach to by mi poszlo na PC. Ale tak jak mowie utknalem na instalacji paczki na serwerze. Ktos cos pomoze?
Przemuss
Godfather
Posty: 1317
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Nas i PC do UPC podlaczenie

Post autor: Przemuss »

Jedyne rozwiązanie dokupić do UPSa kartę sieciową jeśli jest taka możliwość. W efekcie wszystko co chcesz będzie się bezpiecznie wyłączać.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ