Recenzja Surveillance Station w zestawie z DS216j i FI9826P

Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: RE: Re: Recenzja Surveillance Station w zestawie z DS216j i FI9826P

Post autor: WILU »

krissos pisze: Dokładnie o to mi chodziło pisząc że nie zachęca do zakupu. Bo nie wiem na co mogę liczyć co jest źle w tej kamerze, najlepiej porównać i innymi dać przykłady co za co przeciw
jeśli z mojego punktu widzenia nie widzę wad testowanego sprzętu to trudno mi je wymyślać na siłę (nie mówiąc już o tym że dla jednych dana cecha to może być istotna wada a dla innych mało znaczący szczegół). co do porównania - trudno takiego dokonać jeśli nie ma się z czym porównać ;) to nie jest tak, że dostaje się pare kamer do testów i można je bezpośrednio porównań i wskazać ich wady i zalety względem innych testowanych modeli. tu mamy tylko jedną kamerkę do której trudno się doczepić, bo ma wszystko to co ma mieć tego typu kamerka: interfejs LAN + WiFi, dobrą jakość obrazu, diody infrared, PTZ, slot microsd, do tego jest przyzwoicie wykonana a jej mechanizm działa cicho. wsparcia technicznego nie mam jak ocenić bo się nie popsuła ani też nie musiałem się kontaktować z nim bo instalacja i konfiguracja jest przejrzysta i przynajmniej dla mnie - prosta.

no i jeszcze jedna kwestia - celem recenzji (wg opisu na forum) ma być opisanie funkcji programu Surveillance Station a nie wgłębianie się w techniczne aspekty testowanego sprzętu. dlatego też, pisząc moją recenzję, uznałem za zbędne np umieszczanie dokładnych opisów poszczególnych konfiguracji sprzętu - idąc tym tokiem myślenia powinienem również dokładnie opisać proces instalacji i konfiguracji DSM oraz gruntownie przetestować samego DS216j, z testami wydajności włącznie...
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Fryta87
Amator
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 11, 2015 3:09 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki

Re: Recenzja Surveillance Station w zestawie z DS216j i FI9826P

Post autor: Fryta87 »

WILU pisze:
Zapewne część z Was zapyta czy testowany system monitoringu firmy Synology ma jakieś wady. Ja doszukałem się dwóch:

- brak obługi Surveillance Station w 64-ro bitowej wersji Chrome (w Firefoxie również). Spowodowane jest to przez brak obsługi przez te przeglądarki wtyczek NPAPI. Jesteśmy skazani na Internet Explorera. Jest to o tyle niezrozumiałe, że Chrome to obecnie najpopularniejsza przeglądarka i wybór wersji 64-ro bitowej w 64-ro bitowym systemie operacyjnym jest czymś oczywistym. Pół biedy jeśli jesteśmy użytkownikami Windows i mamy zainstalowanego Internet Explorera. Niestety tego komfortu nie mają użytkownicy różnych dystrybucji Linuksa...
Być może się mylę natomiast ostatnio szukałem rozwiązania i tutaj niestety bez skutku, Nasz ukochany Microsoft wprowadzając Windows 10 poszedł śladem Googla i w nowej przeglądarce EDGE również nie wspiera NPAPI. Co jeszcze bardziej irytuje....

Jeśli chodzi o Firefox to tutaj kolego się nie zgodę gdyż NPAPI do końca roku będzie wspierane, niemniej jednak, warto by Synology zwróciło na to uwagę bo na pewno utrudni to współpracę z SS.
DS214play + 2x WD Purple 2TB
UPS APC ES 700VA
Internet szkoda gadać :(
Fryta87
Amator
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 11, 2015 3:09 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki

Re: Recenzja Surveillance Station w zestawie z DS216j i FI9826P

Post autor: Fryta87 »

Wilu a czy mógłbyś w wolnej chwili odnieść się do testu z https://www.youtube.com/watch?v=lHI5CBPyQio
W moim odczuciu przy słabym naświetleniu często widać, że obraz nie jest ostry, zwłaszcza na poruszającym się obiekcie (zwłaszcza kontury).

Ponadto ciekawi mnie czy to jest możliwe abstrahując od tej kamery czy da się ustawić w SS by np nie wysyłała wiadomości pusch jak będzie co chwila widzieć wpadającego i wypadającego psa/kota/żółwia etz (takie exception)?
DS214play + 2x WD Purple 2TB
UPS APC ES 700VA
Internet szkoda gadać :(
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Recenzja Surveillance Station w zestawie z DS216j i FI9826P

Post autor: WILU »

Fryta87 pisze: Być może się mylę natomiast ostatnio szukałem rozwiązania i tutaj niestety bez skutku, Nasz ukochany Microsoft wprowadzając Windows 10 poszedł śladem Googla i w nowej przeglądarce EDGE również nie wspiera NPAPI. Co jeszcze bardziej irytuje....
edge też zdaje się nie wspiera, ale na szczęście jest jeszcze w Windows 10 dla zachowania kompatybilności IE :roll:
Fryta87 pisze: Jeśli chodzi o Firefox to tutaj kolego się nie zgodę gdyż NPAPI do końca roku będzie wspierane, niemniej jednak, warto by Synology zwróciło na to uwagę bo na pewno utrudni to współpracę z SS.
z tego co mi wiadomo to wersja 32-bit Firefoxa ma wsparcie NPAPI do końca 2016 roku, mój komentarz był do wersji 64-bit
cytat z arstechnica.com
Now it's Firefox's turn. Netscape's open source descendent will be removing NPAPI plugin support by the end of 2016. Some variants of the browser, such as 64-bit Firefox for Windows, already lack this plugin support.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Recenzja Surveillance Station w zestawie z DS216j i FI9826P

Post autor: krissos »

@WILU Dziwnie piszesz że nie widzisz wad, że dobra jakość obrazu i tak dalej...... , a wyżej że nie miałeś jak porównać do innych. To na jakiej podstawie to stwierdzasz? Chyba że taki był cel recenzji to ok.

Natapatalkane z z5
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Recenzja Surveillance Station w zestawie z DS216j i FI9826P

Post autor: WILU »

Fryta87 pisze:Wilu a czy mógłbyś w wolnej chwili odnieść się do testu z https://www.youtube.com/watch?v=lHI5CBPyQio
W moim odczuciu przy słabym naświetleniu często widać, że obraz nie jest ostry, zwłaszcza na poruszającym się obiekcie (zwłaszcza kontury).
oglądnąłem na szybko bez dźwięku - mógłbyś wskazać o który fragment nagrania chodzi?
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Fryta87
Amator
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 11, 2015 3:09 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki

Re: Recenzja Surveillance Station w zestawie z DS216j i FI9826P

Post autor: Fryta87 »

@krissos troche wygląda to jakbyś atakował, taj koledze się zrekompensować ...
Każdy pisze to jak uważa, być może takie jest jego odczucie.
Pewne że poświęcił na to trochę czasu, a nie napisał tego tak na odwal sie, a i uzupełni co nie co
sam tez mogłeś się zgłosić?

@Wilu wychodze z biura, jak dojadę do domu to postaram się to jeszcze raz przeanalizować.... i podesłać momenty...
DS214play + 2x WD Purple 2TB
UPS APC ES 700VA
Internet szkoda gadać :(
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Recenzja Surveillance Station w zestawie z DS216j i FI9826P

Post autor: WILU »

krissos pisze:@WILU Dziwnie piszesz że nie widzisz wad, że dobra jakość obrazu i tak dalej...... , a wyżej że nie miałeś jak porównać do innych. To na jakiej podstawie to stwierdzasz?
piszę na podstawie moich subiektywnych odczuć. co do jakości obrazu: skoro obraz jest wyraźny, bez przeszkadzających zakłóceń, szumów, bez problemu można rozpoznań twarze ludzi będących w zasięgu kamery itd to nie mogę napisać, że kamera jest do bani i nie nadaje się do tego do czego została stworzona. poza tym to jest kamera monitoringu a nie ręczna kamera np Sony która kosztuje pare tyś i nagrywa obraz ostry jak żyletka. jakość obrazu oceniam w kontekście kamery monitoringu (mając na uwadze, że nie jest to kamera rtv za grube pieniądze).
co do jakości wykonania: tu ocenić trzeba to co się widzi i co czuje palcami rąk. nie widzę, przynajmniej w przypadku mojego egzemplarza, jakiś niedociągnięć jakościowych - materiał kamery jest przyjemny w dotyku (choć nieco się palcuje), nie ma źle spasowanych części, nie trzeszczy w czasie jej "martretowania" :mrgreen: po prostu nie mam wrażenia by miała mi się rozpaść w rękach.
krissos pisze: Chyba że taki był cel recenzji to ok.
nie wiem jak z innymi wybranymi do recenzji (na razie wiem że został wybrany Zoltar), ale na mnie nikt nie naciskał ani nie sugerował bym przymykał oko na ewentualne wady, nie dostałem również żadnych wytycznych co do formy recenzji.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: RE: Re: Recenzja Surveillance Station w zestawie z DS216j i FI9826P

Post autor: Zoltar »

Fryta87 pisze: Ponadto ciekawi mnie czy to jest możliwe abstrahując od tej kamery czy da się ustawić w SS by np nie wysyłała wiadomości pusch jak będzie co chwila widzieć wpadającego i wypadającego psa/kota/żółwia etz (takie exception)?
W swojej recenzji pisałem o powiadomieniach. Nie wiem czy dokładnie o to Tobie chodziło ale wyłączyć je można.
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Recenzja Surveillance Station w zestawie z DS216j i FI9826P

Post autor: krissos »

@Fryta87 w SS jest możliwość ustawienia czułości wykrywania ruchu Wiec możesz sobie dostosować.

Natapatalkane z z5
ODPOWIEDZ