Re: Synology Drive - jak przyśpieszyć działanie

michau pisze:
śr lut 12, 2020 6:25 pm
Jakby był obowiązek podawania konfiguracji sprzętowej i programowej której dotyczy błąd lub problem to nie trzeba by zadawać tyle zbędnych pytań.

Użytkownicy tego forum są na tyle cywilizowani, że sami podają używane przez nich modele :)
DS3018xs
DSM 6.2.3-25426 Update 2
2x 16GB RAM KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x WD Red 10TB WD100EFAX RAID5 btrfs
2x Samsung SM961 512GB M.2 read/write SSD cache @ M2D18
2x SilverStone FW91 fan mod
RT2600ac + MR2200ac
SRM 1.2.4-8081

Czyli synek raczej nie powinien być wąskim gardłem.
Rozumiem że wolniej to działa tylko na notku, który korzystał z internetu przez QC, a synchronizacja dotyczyła całego dnia pracy - pytanie jak dużo po takim dniu pracy jest tych plików do synchronizacji ? bo zakładam że chyba nie wszystkie ?
Jaki masz łącze ? ping? transfery ?
Próbowałeś tak jak sugerowali koledzy zastąpić QC bezpośrednim dostępem ?
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac

Może jestem w tej sprawie monotematyczny, ale zamiast przekierowywania portów poszczególnych usług nie lepiej zorganizować dostęp do serwera przez VPN? (przynajmniej spróbować...) . Raz, że mamy bezpieczny, szyfrowany tunel. Dwa, że uzyskujemy dostęp do praktycznie wszystkiego (mam na myśli usługi, a nawet inne urządzenia w sieci - tak jakbyśmy byli bezpośrednio podłączeni do swojego LAN). Trzy, że w przypadku OpenVPN wystarczy przekierowanie na routerze tylko jednego portu. Fakt: roboty, zabawy w konfigurację na początku więcej. Jednak potem korzystamy z zalet, które wcześniej wymieniłem.

P.S. O ile w ogóle jest możliwość (/ wiedza...) przekierowywania portów na routerze...
DS214play | DSM 6.2.2-24922 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

michau pisze:
sob lut 15, 2020 8:41 am
VPN będzie wolniejszy. <...>
Skąd ta pewność? Może w tym przypadku ograniczeniem są łącza, z których korzysta Autor wątku? Zarówno od strony serwera, jak i zdalnych lokalizacji. Nic nie wiemy na ten temat.
Również nic nie wiemy, czy Autor ma możliwość przekierowywania portów na routerze. Bez tego cały misterny plan idzie w ****. Zarówno stawiania VPN, jak i przekierowywania portów poszczególnych usług.
Niemniej gdyby możliwość przekierowań istniała, może faktycznie testowo zacząłbym od bezpośredniego przekierowania portu usługi. Gdyby okazało się, że jest lepiej (niż przez QC) , pobawiłbym się jeszcze z VPN, co na przyszłość rozwiązałoby kompleksowo dostęp do serwera z "zewnątrz". Gdyby VPN działał zadowalająco pod względem prędkości/wydajności, tamto przekierowanie usługi bym zlikwidował.
Ale to tylko moje gdybanie. Piłeczka teraz po stronie Autora topicu ;-)
DS214play | DSM 6.2.2-24922 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.