FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Post autor: JimUSA »

Witajcie, wiecie jak mam skonfigurować serwer NAS z routerem by mieć do niego dostęp po za domem? Wcześniej wszystko śmigało na routerze od UPC. Serwer wykrył ustawienia itp to nie było trudne. Teraz niestety serwer nie wykrywa routera od orange, nie ma go nawet na liście do wyboru. Chciałem przekierować porty by mieć dostęp do aplikacji takich jak Video, Photo, Music, Note itp po za domem. nie chodzi mi o QC tylko o normalny dostęp. Tak samo chcę przekierować port odpowiedzialny za możliwość dodania serwera jako dysk sieciowy w windowsie. Mam drugi komputer po za domem i najłatwiej mi było by używać go z poziomu eksploratora niż przez WEB. Ktoś jestr mi w stanie pomóc doradzić jakie porty i jak mam przekierować?
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Post autor: michau »

Jaki to model tego modemu/routera?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Post autor: JimUSA »

Szczerze to nie ma na nim zadnego modelu. Nigdzie pod spodem z tylu nigdzie. Sam napis FunBox 3.0

Jedyne co znalazlem to "Sagemcom"
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Post autor: michau »

A masz możliwość zalogowania się do panelu zarządzania?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Post autor: JimUSA »

michau pisze: ndz lut 02, 2020 10:49 am A masz możliwość zalogowania się do panelu zarządzania?
Tak mam
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Post autor: michau »

Zrób screeny tego panelu i zamieść na Forum to wskażemy gdzie można to zrobić, jak oczywiście jest taka możliwość.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Post autor: JimUSA »

Wiedziec to wiem, bardziej mi chodzi jakie porty i na co mam przekierowac
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Post autor: michau »

JimUSA pisze:Witajcie, wiecie jak mam skonfigurować serwer NAS z routerem by mieć do niego dostęp po za domem? Wcześniej wszystko śmigało na routerze od UPC. Serwer wykrył ustawienia itp to nie było trudne. Teraz niestety serwer nie wykrywa routera od orange, nie ma go nawet na liście do wyboru. Chciałem przekierować porty by mieć dostęp do aplikacji takich jak Video, Photo, Music, Note itp po za domem. nie chodzi mi o QC tylko o normalny dostęp. Tak samo chcę przekierować port odpowiedzialny za możliwość dodania serwera jako dysk sieciowy w windowsie. Mam drugi komputer po za domem i najłatwiej mi było by używać go z poziomu eksploratora niż przez WEB. Ktoś jestr mi w stanie pomóc doradzić jakie porty i jak mam przekierować?

Trzeba było napisać że nie wiesz jakie porty przekierować.

Jakie porty sieciowe są wykorzystywane przez usługi Synology?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Post autor: JimUSA »

Dobra to jak przekieruje tutaj, to w DSM co mam zrobic? Bo w zakladce mam skonfigurowac najpierw router czego nie zrobie bo nie ma go na liscie. Mam to po prostu zostawic?
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: FunBox 3.0 od orange i przekierowanie portów

Post autor: michau »

Nic, jak ręcznie ustawisz Router to już koniec. Wcześniej miałeś to zrobione z poziomu DSM i widziałeś konfigurację. Zrób ręcznie na routerze.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ