problem z dostepem wewnatrz sieci lan

ODPOWIEDZ
Robus1
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 18, 2018 4:42 pm

problem z dostepem wewnatrz sieci lan

Post autor: Robus1 »

Witam, posiadam DS213+ z najnowszym DSM. Z zewnatrz lacze sie zmoim synkiem bez problemu wpisujac adres: mojadomena.eu lub mojadomena.eu:5000 i pozostale jak mojadomena.eu/ photo etc.
Problem jest gdy jestem w domu wewnatrz wlasnego LAN. Wpisujac IP serwera 192.168.178.12 ( jego adres w sieci wewnetrznej ) plus odpowiedni port wszystko dziala. Jesli jednak wpisze mojadomena.eu: przykladowy port , to nie chce sie polaczyc. Z zewnatrz dziala bez problemu ( spoza mojej sieci ). Internet mam z routera CompalCH7465LG , przekierowania porobilem recznie na najwazniejsze porty i lipa ... Jakies podpowiedzi ?
Pozdr
DS213+, HD 2x1GB
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: problem z dostepem wewnatrz sieci lan

Post autor: Zoltar »

Kto jest Twoim dostawcą internetu?
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2739
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z dostepem wewnatrz sieci lan

Post autor: mikhnal »

Twój router nie obsługuje funkcji Loopback NAT Policy (albo nie jest włączona), dlatego nie możesz wywołać adresu WAN ze swojej sieci LAN.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: problem z dostepem wewnatrz sieci lan

Post autor: michau »

Na Forum jest już naprawdę dużo tematów i zaczynają się powtarzać:
Router - brak dostępu przez domenę w sieci lokalnej
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Robus1
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 18, 2018 4:42 pm

Re: problem z dostepem wewnatrz sieci lan

Post autor: Robus1 »

Zoltar pisze: czw sty 30, 2020 2:10 pm Kto jest Twoim dostawcą internetu?
Mieszkam w NL, dostawca to Ziggo, ale ta sama firma jest w PL jako UPC
mikhnal pisze: Twój router nie obsługuje funkcji Loopback NAT Policy (albo nie jest włączona), dlatego nie możesz wywołać adresu WAN ze swojej sieci LAN.
Mozliwe, poszukam cos na ten temat
DS213+, HD 2x1GB
Robus1
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 18, 2018 4:42 pm

Re: problem z dostepem wewnatrz sieci lan

Post autor: Robus1 »

michau pisze: czw sty 30, 2020 5:53 pm Na Forum jest już naprawdę dużo tematów i zaczynają się powtarzać:
Router - brak dostępu przez domenę w sieci lokalnej
Sorki panowie ale nie jestem za bardzo kumaty ( czyt. jestem dziadkiem juz :-) ) , jesli zalozylem ten temat to znaczy ze szukalem ale nie znalazlem odpowiedzi, albo nie wiedzialem czego szukac w googlach...
Dziekuje za podpowiedzi i prosze o wyrozumialosc...
DS213+, HD 2x1GB
Robus1
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 18, 2018 4:42 pm

Re: problem z dostepem wewnatrz sieci lan

Post autor: Robus1 »

mikhnal pisze: czw sty 30, 2020 3:39 pm Twój router nie obsługuje funkcji Loopback NAT Policy (albo nie jest włączona), dlatego nie możesz wywołać adresu WAN ze swojej sieci LAN.
Dokladnie tak jak piszesz, moj modem nie obsluguje tej funkcji. Doczytalem na NL stronach o tym, jest kilka rozwiazan ale jesli dobrze zrozumialem to polega on na podlaczeniu drugiego routera a ten od dostawcy neta przelaczyc tylko w tryb modemu ( bridge mode bodajze to sie nazywa ). Pisze tez cos o postawieniu serwera DNS na synku o ile dobrze zrozumialem, ktos podpowie na czym to polega ( znalazlem tylko po angielsku, ale translator dziwnie tlumaczy... ).
DS213+, HD 2x1GB
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: problem z dostepem wewnatrz sieci lan

Post autor: michau »

A masz drugi Router? Czy będziesz musiał dopiero kupić?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Robus1
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 18, 2018 4:42 pm

Re: problem z dostepem wewnatrz sieci lan

Post autor: Robus1 »

Mam, nawet ze 2, ale chcialem uniknac mnozenia urzadzen ... Tak czy inaczej sprobuje co z tego wyjdzie. Jakies wskazowki jak to skonfigorowac najlepiej ? Plan jest taki :
1. modem/router compal ustawiam w trybie modemu
2. Mam 2 routery/AP Tp-link M4 jeden ustawie jako router glowny z DHCP i wysylajacy sygnal sieci wifi do drugiego pracujacego jak AP w sieci Mesh
3. Do tego dojdzie jeden switch do rozdzielenia instalacji LAN kablowej.( podlacze go do glownego TP-Linka bo compal juz nie bedzie mi rozdzielal sygnalu , czy sie myle ? )
Zalezy mi zeby wszystkie urzadzenia siedzialy w jednej sieci wewnetrznej zarowno Wifi jak Ethernet
Wybaczcie jesli cos namieszalem ale jestem kompletnym lama 😜
DS213+, HD 2x1GB
ODPOWIEDZ