telefon z BestCena

Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

telefon z BestCena

Post autor: SnejX »

Hej
trochę może nie o NASach ale skoro przy piwie :)

Macie jakieś doświadczenia albo wiedzę o firmie BestCena? szukałem sobie telefonu i najtaniej znalazłem w Carrefour ( :D ) ale sprzedawcą nie są oni tylko właśnie BestCena. (link https://www.carrefour.pl/apple-iphone-xs-64gb-srebrny-1)
Informacje w necie mnie nie do końca przekują (praktycznie same pozytywy) bo takie opinie można sobie raz dwa "ogarnąć" jak ktoś potrzebuje.

A może ktoś z Was ma ten model i nosi się z zamiarem jego sprzedania?
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: telefon z BestCena

Post autor: michau »

Trochę czasu obserwowałem stronę. Znajomy kupił u nich telefon. Gwarancja krótsza niż w innych sklepach.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: telefon z BestCena

Post autor: SnejX »

ja chciałem iPhone więc pierwszy rok dalej Apple ale tego drugiego roku trochę szkoda.
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: telefon z BestCena

Post autor: SnejX »

tak, zgadza się, ale ich siedziba to UK więc różnie może być, a zwłaszcza po Brexicie.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: telefon z BestCena

Post autor: michau »

Musisz zdecydować czy wolisz kupić z gwarancją 2-letnią i drożej czy taniej ale tylko z roczną.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: telefon z BestCena

Post autor: SnejX »

"taniej ale z roczną" to niekoniecznie, bo niby rękojmia obowiązuje a moje pytanie właśnie tego dotyczyło - kto ma jakieś doświadczenie z tą firmą :)
Opinie są różne, głownie pozytywne ale są też takie, że długo trzeba czekać na wysyłkę, że sprzęt nowy, zafoliowany wcale taki nie jest itp.
Dlatego zapytałem tutaj, gdzie ludzie są "znani" a nie jakieś strony z opiniami bo wiadomo że to sobie można ogarnąć.
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

telefon z BestCena

Post autor: look12 »

Kupiłem od nich telefon i 2 tablety z opcji „outlet”. Było tak jak w opisie, sprzęt rozpakowany, komplety i sprawny - bez śladów użytkowania, a z mojej strony bez zastrzeżeń. Zaznaczę, że nie musiałem korzystać z gwarancji, rękojmi lub zwrotu zakupionego towaru.
A i jeszcze jedno - wszystkie urządzenia działają do dzisiaj bez żadnych napraw, wymian baterii. Pierwszy zakup to Lumia 950 - 4 lata temu.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: telefon z BestCena

Post autor: michau »

To czy telefon wytrzyma to czysta loteria. Czasami się zdarzy, że po tygodniu może paść bo ma wadę a inny będzie kilka lat działał.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: telefon z BestCena

Post autor: SnejX »

@look12
dzięki, własnie o to mi chodziło.

BTW. Zadałem takie pytanie na Pepperze. Moderator uznał je za spam i usunął (hmmm). Poprosiłem o wyjaśnienia ale ich nie dostałem, dostałem za to odpowiedz na moje pytanie :)
Brak faktur VAT, brak gwarancji producenta, urządzenia z zagranicznej dystrybucji itp.
https://bezprawnik.pl/bestcena-stary-model-ipada/
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: telefon z BestCena

Post autor: michau »

NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ