Serwis Synology w Polsce (gwarancyjny i pogwarancyjny)

MPL
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 15, 2016 4:03 pm

Serwis Synology w Polsce (gwarancyjny i pogwarancyjny)

Post autor: MPL »

Czy jesteście mi może polecić serwis Synology w Warszawie ?
Nie mogę uruchomić mojego 1515+ - jak wróciłem do domu po prostu był wyłączony.
Można byłoby w tym wątku w ogóle pisać wszystkie firmy serwisujące Synology w całej Polsce.
Taka lista i opinie o niej mogłaby pomóc w krytyczniej sytuacji każdemu z nas.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1187
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Serwis Synology w Polsce (gwarancyjny i pogwarancyjny)

Post autor: michau »

Czy Twój DS1515+ wcale się nie włącza czy włącza ale nie można się połączyć?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
MPL
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 15, 2016 4:03 pm

Re: Serwis Synology w Polsce (gwarancyjny i pogwarancyjny)

Post autor: MPL »

Nie włącza się w ogóle.

EPA Systemy Sp. z o.o (gdzie kupiłem Synology) od miesiąca ma mnie w d...e. :evil:
Więcej u nich nic nie kupię i nie ich polecam. :(

(2020-03-04)
Chciałem tu napisać, że poniekąd sprawa się wyjaśniła.
Z uwagi na to, że 100% pewności nie mam i jednocześnie wiem , że sam mogłem zrobić więcej - nie chcę i raczej nie powinienem całej sytuacji przedstawiać tak jak to miało miejsce powyżej i w kilku postach poniżej.
Chciałbym zachować się honorowo (dlatego piszę to sprostowanie).
Zastanawiałem się czy usunąć moją korespondencję w tym temacie (tak aby nie było pełnego śladu) czy napisać powyższe sprostowanie ? - ostatecznie podjąłem decyzję o sprostowaniu (jeśli strony zaproponują inne rozwiązanie chętnie wezmę je pod uwagę)
Generalnie problem z komunikacją miedzy serwisem był , ale w tym temacie nie mam 100% pewności po której stronie leżał (mojej , serwisu czy jeszcze innej) - na pewno nie po jednej.
Pomoc nadeszła bezpośrednio z Synology GmbH w osobie Pani Aneta Bélasky (Product Manager) - jeszcze raz dziękuję.
Serwer został naprawiony (gwarancyjnie) - choć czas naprawy był dość długi - opóźnione dostawy z Chin (korona wirus?)
Ostatnio zmieniony śr mar 04, 2020 12:59 pm przez MPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1187
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Serwis Synology w Polsce (gwarancyjny i pogwarancyjny)

Post autor: michau »

A Twój sprzęt na gwarancji czy już po? W tytule pytasz o serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
MPL
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 15, 2016 4:03 pm

Re: Serwis Synology w Polsce (gwarancyjny i pogwarancyjny)

Post autor: MPL »

Po gwarancji.
W tytule jest taki temat bo chciałem dopisywać w pierwszym poście adresy takich serwisów.
Ale jak widać takich serwisów nie ma (za wyjątkiem EPA Systemy , ale to już wiem, że to dno)
(2020-03-04)
Bardzo proszę o przeczytanie mojego sprostowania w 3 poście.
Ostatnio zmieniony śr mar 04, 2020 1:00 pm przez MPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1187
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Serwis Synology w Polsce (gwarancyjny i pogwarancyjny)

Post autor: michau »

Odmawiają naprawy po gwarancji czy nieodpowoadają na kontakt?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
MPL
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 15, 2016 4:03 pm

Re: Serwis Synology w Polsce (gwarancyjny i pogwarancyjny)

Post autor: MPL »

Nie odpowiadają na kontakt - przynajmniej kilka e-maili (nie tylko serwis, ale także dwa adresy imienne) od początku grudnia.
I nie mam pewności czy tak na prawdę sprzęt już jest po gwarancji, gdyż Synology wydłużyło na ten model (1515+) o jeden rok.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1187
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Serwis Synology w Polsce (gwarancyjny i pogwarancyjny)

Post autor: michau »

Próbowałeś zadzwonić? A jaką masz datę zakupu?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
MPL
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 15, 2016 4:03 pm

Re: Serwis Synology w Polsce (gwarancyjny i pogwarancyjny)

Post autor: MPL »

Data zakupu nie ma znaczenia (koniec sierpnia 2016 roku), bo jeśli jest po to i tak chciałbym naprawić serwer - nie mam dostępu do danych.
Od miesiąca nie mam dostępu do danych i firma jest odcięta od pewnych funkcjonalności, a EPA Systemy jest głuchy.
Nie dzwoniłem : po pierwszym kontakcie 9 grudnia dostałem informację o przekazaniu zgłoszenia do serwisu.
Od tamtej pory cisza , nie odzywa się serwis i nie odzywają się pracownicy mimo , że pisałem już kilka razy.
Dodam, że nie zasypywałem ich e-mailami dzień w dzień (mając na względzie okres świąteczny) , ale miesiąc to już przesada.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1187
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Serwis Synology w Polsce (gwarancyjny i pogwarancyjny)

Post autor: michau »

Zadzwoń, zapytaj o co chodzi. Ja jak oddawałem swojego DS1515+ na naprawę to było szybko i bez problemów. Chociaż zdziwiło mnie że jak dostałem nowy DS1515+ to bez nowej gwarancji. Może gdzieś się coś po drodze zagubiło i serwis nie dostał informacji.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ