Pi Hole dla Dockera

mpeliszko
Amator
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 21, 2016 10:23 am

Pi Hole dla Dockera

Post autor: mpeliszko »

Cześć,

Czy komuś skutecznie udało się zainstalować Pihole w dockerze? Mam problemy z instalacją.

Dzięki
DS918+ 2x3TB,2x6TB cache 2x256GB SamsungEvo 8gb RAM
adambix
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 17, 2019 12:01 pm

Re: Pi Hole dla Dockera

Post autor: adambix »

Witam :)
Zainstalowałem Pihole na dokerze, instalacja przeszła prawidłowo, mogę zalogować się do systemu Pihole.
Problem jest w tym, że pihole nie widzi żadnych urządzeń w sieci.
Stacje robocze mają przypisany adres dns serwera DS.
Na DS postawiony jest Directory Server for Windows Domain i komputery przypisane są do domeny.
Pewnie na serwerze DNS trzeba jeszcze coś ustawić ale właśnie nie wiem co ;)
Czy ktoś już instalował takie zestawienie :)?

DS415+
sebszc
Amator
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 29, 2015 2:02 pm

Re: Pi Hole dla Dockera

Post autor: sebszc »

Witam,
Odświeżę trochę temat, bo walczę już drugi dzień i cały czas mam coś nie tak. Na początek napiszę, że próbowałem skonfigurować Pi-hole wg.tej instrukcji:
https://discourse.pi-hole.net/t/setup-o ... cker/18067
Dodatkowo mam na synku uruchomiony pakiet DNS Server. Zrobiona agregacja portów, więc konfigurację próbowałem zrobić dla bond. Niestety, ale kontener co kilka minut przestaje działać, następuje automatyczny restart i znowu to samo. Jeżeli ktoś ma działającego Pi-hole i może pomóc to poproszę o kontakt, podam więcej danych odnośnie mojej sieci, być może mam gdzieś błąd.

Z góry dzięki
sebszc
Amator
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 29, 2015 2:02 pm

Re: Pi Hole dla Dockera

Post autor: sebszc »

Zainteresowałeś mnie i zachęciłeś do zainstalowania. Wiem, że nie powinienem pytać, ale już masę czasu straciłem na Dockera, a chciałbym to szybko zrobić. Masz może sprawdzoną instrukcję, źródło jak to skonfigurować?
darecki
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 15, 2015 6:03 pm

Re: Pi Hole dla Dockera

Post autor: darecki »

Korzystałem z tego poradnika:
https://mariushosting.com/how-to-instal ... ology-nas/
Pi-hole działa z jednym ale. Pokazuje tylko jednego klienta 172.17.0.1 przez co statystyki nie są tak dokładne, ale wyciana z wszystkich urządzeń podłączonych do sieci.
Oczywiście na końcu w routerze zmieniamy DNS na nasz lokalny IP Synology. Drugi DNS zostawiłem pusty.
Obrazek Obrazek Obrazek
sebszc
Amator
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 29, 2015 2:02 pm

Re: Pi Hole dla Dockera

Post autor: sebszc »

Też korzystałem z tego poradnika, ale nie mogłem ustawić takich portów ponieważ mam zainstalowanego DNS Server od Synology i występuję konflikt portów 53. Dlatego rozwiązanie miało być zainstalowanie sterownika macvlan, ale też coś mi się to wysypuje.
sebszc
Amator
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 29, 2015 2:02 pm

Re: Pi Hole dla Dockera

Post autor: sebszc »

OK, wczoraj było trochę czasu i postawiałem Pi-hole na wirtualnej maszynie Synology. Wszystko cacy działa, ale... mam router RT2600 i tam w ustawieniach Internet - Preferowany serwer DNS podałem ip Pi-hole. Skutek jest tego taki, że Pi-hole w Network widzi poprawnie jedynie gateway. Każdy dodatkowy klient jest na czerwono. Na routerze jest też zainstalowany pakiet Safe Access, który jakiś czas temu dobrze nie współpracował z PI-hole, ale podobno go naprawili chociaż jest taka adnotacja - Supports the availability of Safe Access when a DNS Server has been set up in local network. (Note: DNS Server would have to be added to Profile.) U mnie na Synology NAS jest postawiony lokalnie server DNS. I teraz potrzebuję rady co jeszcze i gdzie dodać, aby było ok?
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Pi Hole dla Dockera

Post autor: look12 »

Na routerze ustawiasz tak jak pisze. Dalej przechodzisz do interfejsu konfiguracyjnego pi-hole -> settings-> DNS i ustawiasz DNS. Jeżeli masz dodatkowo lokalny serwer DNS to jego wskazujesz, przy czym wówczas serwer DNS nie może być filtrowany przez pi-hole.
Pakiet Safe Access nie gryzie się z pi-hole. Filtry działają na routerze i pi-hole w zasadzie niezależnie.
Ostatnio zmieniony wt lis 12, 2019 11:00 pm przez look12, łącznie zmieniany 1 raz.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
sebszc
Amator
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 29, 2015 2:02 pm

Re: Pi Hole dla Dockera

Post autor: sebszc »

Potwierdzam, że chciałbym aby funkcjonował DNS Server na NASie + Pi-hole. W routerze bardzo chętnie bym wpisał, ale mam nieaktywne okienko do tego. Obrazek
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Pi Hole dla Dockera

Post autor: look12 »

Masz zaznaczoną opcję Włącz DoH ?
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
ODPOWIEDZ