Drive 2 - backup i brak wersji historycznych.

ODPOWIEDZ
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Drive 2 - backup i brak wersji historycznych.

Post autor: R70 »

Trochę zwątpiłem.
Testuję Drive 2.0 na ext4. Mam ustawione jedno zadanie synchronizacji i jedno backupu. Włączony użytkownik domowy, 32 wersje "Moje pliki". Prawa dostępu zapis/odczyt tylko dla "homes", prawa dla aplikacji tylko "synology drive" i "uniwersal search". No i o ile folderze synchronizowanym, mam dostęp do wersji historycznych wersji pliku, o tyle przy przywracaniu pliku z backupu, tylko do wersji ostatniej. Kiedy wybiorę czas przed datą/godziną modyfikacji pliku po ostatnim backupie, plik przestaje być wyświetlany, tak jakby go nie było w poprzedniej wersji backupu. Co przegapiłem, bo chyba mam jakieś zaćmienie termiczne ?
Dalsze testy zarówno synchronizacji jak i backup:
Stare dokumenty z lat 2013, 2014 są poddane synchronizacji i backupowi. Po edycji, drive zgłasza że plik został zsynchronizowany. W Logu Konsoli administracyjnej, dostaję informacje jaki użytkownik dokonał edycji, oraz że system dokonał rotacji najstarszej wersji pliku. Robię kolejną edycję tego samego pliku i znów mam log o edycji, ale już nie ma info o rotacji. W wersjach pliku mam dostępne obie wersje edytowane, ale wersji pierwotnej nie ma.
Zakładam że to z powodu daty powstania pliku nie objętej okresem rotacji najstarszych plików ustawionej w "folder zespołu->obsługa wersji->regularnie rotuj wersje". Wyłączam opcję regularnego rotowania wersji i powtarzam test - jest tak samo. Po edycji, wersja pierwotna dokumentu znika. Zarówno z zadania synchronizacji jak i z backupu. Co robię nie tak ? Wydaje i się że w drugim przypadku nie ma powodów dla którego najstarsza wersja pliku została usunięta przez system ?
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Drive 2 - backup i brak wersji historycznych.

Post autor: R70 »

Robię jeszcze jeden test - instaluję wszystko od początku i sprawdzę jeszcze raz. Jeśli będzie powtórka to pisze o support-u.
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Drive 2 - backup i brak wersji historycznych.

Post autor: michau »

Jaki wynik drugiego testu?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ