Jak sprawdzić dokąd wysyłane są dane z synology??

ODPOWIEDZ
siutek
Amator
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 04, 2017 9:04 pm

Jak sprawdzić dokąd wysyłane są dane z synology??

Post autor: siutek »

Witajcie, mam stację DS216j, DSM 6.2.2-24922 Update 3

Od 2 tygodni mam problem z siecią: połączenie z netem jest tragiczne albo nie ma go wcale. Wymieniłem modem (kablówka), wymieniłem też router. Jednak nic się nie poprawiło. Więc ostatnie co zrobiłem (w sumie z ciekawości) to odłączenie wszystkich urządzeń z sieci lokalnej i sukcesywne ich podłączanie.

Okazało się, że sieć niesamowicie zamula gdy podłączony jest dysk Synology. Na wykresie widgetu faktycznie zobaczyłem wzmożony ruch wychodzący na poziomie 500 KB/s, ale nie tworzyłem ani nie edytowałem w ostatnim czasie żadnych dużych plików, które tłumaczyłyby taki ruch w sieci i to przez 2 tygodnie!

Pytanie zatem jak w temacie:
Jak sprawdzić dokąd te dane były wysyłane, bo zaczynam się zastanawiać czy nie miałem jakiegoś niekontrolowanego wycieku :/ Ponowne uruchomienie stacji spowodowało powrót uploadu i downloadu do normalnego poziomu bezczynności 0 albo 1 KB/s
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jak sprawdzić dokąd wysyłane są dane z synology??

Post autor: michau »

Trzeba było sprawdzić w procesach co generuje obciążenie. Skoro piszesz że to było stałe obciążenie na takim samym poziomie.

Sam korzytasz z Serwera? Bo może jakiś inny użytkownik coś pobierał.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
siutek
Amator
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 04, 2017 9:04 pm

Re: Jak sprawdzić dokąd wysyłane są dane z synology??

Post autor: siutek »

tak, jestem jedynym użytkownikiem
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jak sprawdzić dokąd wysyłane są dane z synology??

Post autor: michau »

To przynajmniej odpada wątek że inny użytkownik obciążał serwer.

Możesz przejrzeć logi z centrum logów ale tam chyba nic się ciekawego na ten temat nie znajdzie.

Serwer też wszystkiego nie rejestruje.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
siutek
Amator
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 04, 2017 9:04 pm

Re: Jak sprawdzić dokąd wysyłane są dane z synology??

Post autor: siutek »

No dobra, przejrzę je. I będę pamiętał by następnym razem zerknąć w procesy ;) dzięki
ODPOWIEDZ