Temperatura pracy urządzeń

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hisashi1150
Trochę Wie
Posty: 71
Rejestracja: wt gru 15, 2015 4:46 pm
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Temperatura pracy urządzeń

Post autor: hisashi1150 »

Jak w temacie bo nie mogę sam tego znaleźć Ani w DSM ani w RSM a w pomocy do systemu nic też o tym nie piszą, więc Pytam Was drodzy forumowicze otóż potrzebuje znaleźć opcjach DSM i RSM informacje o tym jaka jest aktualna temperatura pracy urządzenia lub czy znacie jakiś pakiet lub program który odczyta mi te informacje z czujników płyty głównej urządzenia?
Sprawa dotyczy wszystkich urządzeń jakie mam podane w opisie mojego profilu na forum w stopce posta.
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Temperatura pracy urządzeń

Post autor: Przemuss »

Informacje o systemie. Tam są takie dwie diody czerwona i zielona. Najedz kursorem to temp procesora się pokaże.
Temp dysków jest w dziale zarządzaniem przechowywaniem czy jakoś tak.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Temperatura pracy urządzeń

Post autor: Przemuss »

Rzadko który router ma czujnik temperatury procka.
W synku można jeszcze odczytywać temp przy pomocy protokołu snmp. Bardzo wygodne o ile ma się wdrożony system monitoringu urządzeń sieciowych w firmie.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Temperatura pracy urządzeń

Post autor: michau »

Przemuss pisze: Rzadko który router ma czujnik temperatury procka.
W synku można jeszcze odczytywać temp przy pomocy protokołu snmp. Bardzo wygodne o ile ma się wdrożony system monitoringu urządzeń sieciowych w firmie.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka


U mnie alternatywnym sofcie pokazuje temperaturę CPU i każdego wlan. Na oryginalnym nie miałem takiej informacji.


Przemuss pisze: Informacje o systemie. Tam są takie dwie diody czerwona i zielona. Najedz kursorem to temp procesora się pokaże.
Temp dysków jest w dziale zarządzaniem przechowywaniem czy jakoś tak.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka


Ciekawe czy można taką informację wyciągnąć na stronę www i żeby była na bieżąco odświeżana.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ