DS218+ Backup na WdMyCloud

ODPOWIEDZ
LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

DS218+ Backup na WdMyCloud

Post autor: LiVeD »

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie DS218+, czy jest możliwość, aby Synology robił automatycznie kopie na WdMyCloud Home, do tej pory posiadałem to urządzenie do tworzenia kopii plików w firmie, ale niestety nie za bardzo się to sprawdziło. Oba urządzenia są podłączone do tej samej sieci.

Pozdrawiam
LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

Re: DS218+ Backup na WdMyCloud

Post autor: LiVeD »

Dzięki za odpowiedź, poszukałem trochę w necie i aby to zrobić trzeba przejść ciężki bój... czy jest możliwość aby łopatologicznie mi to wytłumaczyć? Oprogramowanie tego dziados.... od WD nie pozwala na dużo
Foxy
Trochę Wie
Posty: 75
Rejestracja: wt lut 21, 2017 7:30 am

Re: DS218+ Backup na WdMyCloud

Post autor: Foxy »

podłączam się do pytania. Mam do zagospodarowania Zyxela 325. Czy ktoś próbował robić backupy na taki serwerek?
LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

Re: DS218+ Backup na WdMyCloud

Post autor: LiVeD »

Ja u siebie na WD robię kopię ręcznie
Foxy
Trochę Wie
Posty: 75
Rejestracja: wt lut 21, 2017 7:30 am

Re: DS218+ Backup na WdMyCloud

Post autor: Foxy »

ręcznie tzn. kopiuj wklej ????
LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

Re: DS218+ Backup na WdMyCloud

Post autor: LiVeD »

Heh dokładnie tak
Foxy
Trochę Wie
Posty: 75
Rejestracja: wt lut 21, 2017 7:30 am

Re: DS218+ Backup na WdMyCloud

Post autor: Foxy »

Witam. Sprawdziłem rsync przez hyper backup i zadziałało. Na nsa325 trzeba zainstalować pakiety ssh i backup planner. Na synku usługi plików i uruchamiamy rsync i włączamy konto rsync. Wybieramy użytkownika admin ( nic innego nie będzie chodzić) i ustalamy takie same hasło jak na zyxelu. Nie wiem dlaczego nie mogłem ustawić bardziej złożonego hasła np. Janek20 było ok ale jak już zmieniłem na Janek20! to nie chciało się zsynchronizować. To by wszystko. Stary zyxel 325 dostał nowe życie.
ODPOWIEDZ