udostępnianie łączy do folderów.

ODPOWIEDZ
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

udostępnianie łączy do folderów.

Post autor: lkuziem »

DS413j
Pojawiła mi się taka dziwna przypadłość. Wcześniej nigdy tego nie było.
Chcę udostępnić katalog z plikami. Zaznaczam katalog, daję udostępnij i widzę właściwą ścieżkę do katalogu, natomiast udostępnione łącze wygląda na przykład tak:
/sharing/rQRzGy6gW
bez http?
takie wewnętrzne, bez nazwy serwera, bez adresu. Pierwszy raz to na oczy widzę i nie wiem jak to obejść, coś włączyłem czy jakaś aktualizacja coś skaszaniła? Dostęp z zewnątrz jest, loguję się przez domenę, photo station działa...
co zmalowałem?
dodam jeszcze że doklejanie do domeny tego co wygenerował nie działa. Czyli nazwaserwera.myds.me/sharing/rQRzGy6gW przenosi mnie na stronę logowania.
Łukasz
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

Re: udostępnianie łączy do folderów.

Post autor: lkuziem »

"Dodanie http://gofile.me/"...
nie, nie działa...
zaczynam lekko panikować... na razie radzę sobie przez wetransfer, ale przecież nie o to chodzi...
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

Re: udostępnianie łączy do folderów.

Post autor: lkuziem »

nigdy nie miałem :D
Czy to może mieć teraz znaczenie? Czy to jakoś zostało powiązane z udostępnianiem?
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

Re: udostępnianie łączy do folderów.

Post autor: lkuziem »

Chyba nigdy nie miałem... zawsze przez adres się łączyłem.
teraz sprawdziłem czy aby na pewno mam rację i "ciekawostka" wyskoczyła. W Panelu sterowania uruchomiłem quickconnect i na dole obok "zastosuj" i "resetuj" widzę na czerwono ostrzeżenie "System nie mógł wykonać żądanej operacji, wystąpił nieznany błąd"

Aktualnie sprawdzam jeszcze drugi serwer do którego mam dostęp, czy tam jest ten sam problem... i w ogóle połączyć się nie mogę z zewnątrz. O szlag... A na pewno działa, bo inaczej miałbym telefon "coś nie działa, nie mamy dostępu do zdjęć".
co jest grane...

413j - trochę stary już ten serwer, może coś poobcinali dla starszych wersji? Wierzyć mi się nie chce, bo to byłby strzał w stopę, kolejny serwer z pewnością nie byłby z tej stajni.
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

Re: udostępnianie łączy do folderów.

Post autor: lkuziem »

No teraz już tego też nie mogę, widzę to ""System nie mógł wykonać żądanej operacji, wystąpił nieznany błąd".

drugi serwer się obudził - też jest coś nie tak, bo bardzo długo się zgłasza. Ale wszystko działa, quickconnect jest możliwy do skonfigurowania, ale nie muszę bo działają linki, poprawnie się tworzą...

znalazłem dzięki temu jakieś połowiczne rozwiązanie - linki już u mnie działają jak do tego co wygeneruje NAS dopiszę nazwę serwera i numer portu. W stylu nazwaserwera.myds.me:5001 i dokleję to co tworzy NAS czyli np. /sharing/8lignlasf

pierdoła, ale gdzieś jest błąd skoro nawet quickconnect nie działa. Wszystko aktualne.
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: udostępnianie łączy do folderów.

Post autor: Przemuss »

Z tej funcji nie korzystam, ale czy może nie ma konfliktu? Hmm tych obu synków nie masz czasem na jednym koncie synology?
Wyłącz ten co działa i daj znać czy zacznie działać drugi.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka


Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

Re: udostępnianie łączy do folderów.

Post autor: lkuziem »

dzięki za sugestię, dyski na szczęście sprawne :D puściłem sprawdzanie na noc i właśnie sprawdziłem.

@Przemuss - nie mogę wyłączyć, to nie mój NAS... ja go kupiłem i podarowałem :D poza tym działa na osobnych kontach, na osobnych sieciach, routerach itp.
I do niedawna to działało bezproblemowo.

Sprawdziłem czy były jakieś wyłączenia NAS, może prądu zabrakło. Nic, wszystko OK. Zrobiłem restart NAS - wyłączyłem i włączyłem samodzielnie. Nic, bez zmian.
Czy jest jakiś sposób na reset systemu bez utraty danych. Najlepiej tylko część sieciową? Ten Quickconnect mnie martwi, gdzieś jest problem. Ale z zewnątrz poza tym swobodnie wchodzę, już kulawo, ale udostępniam pliki... co to za licho.
ODPOWIEDZ