DS718+ Problem z udostępnianiem folderów.

KF1
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 14, 2019 9:10 am

DS718+ Problem z udostępnianiem folderów.

Post autor: KF1 »

Witam, jeżeli pisze nie w tym wątku to przepraszam.
Ale mam taki problem, że po utworzeniu folderów współdzielonych na NASe po jakimś czasie nie widzę ich w DSM i w sieci, nie mogę też zmienić uprawnień (dostęp do Ogólne, Szyfrowanie, Zaawansowane ale brak do uprawnienia, uprawnienia zaawansowane...)
Foldery nie są widoczne w Usłudze plików po mimo że uprawnienia były wcześniej dodane.
Dla użytkowników próbuje dodać uprawnieniach do stworzonego wcześniej folderu udostępnionego i nie ma możliwości przypisania uprawnień ponieważ nie pojawiają się foldery.

NAS jest zaktualizowany.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS718+ Problem z udostępnianiem folderów.

Post autor: Przemuss »

Poproszę o przełożenie na nasze. Nie rozumiem gdzie tych folderów nie widać.

Jak z poziomu samby to by nadawać uprawnienia trzeba włączyć ACL no i by to zrobić trzeba działać na zasobów na prawach admina. Konto gościa lepiej wyłączyć.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
DmncOne
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 07, 2019 3:17 pm

Re: DS718+ Problem z udostępnianiem folderów.

Post autor: DmncOne »

Cześć. Ja chyba zrozumiełem co autor miał na myśli, bo wydaje sie, ze mam dokładnie taki sam problem: Z niejasnych mi przyczyn, gdy któryś kolejny raz odpaliłem dostęp do Synology przez quickconnect, straciłem dostęp do wszystkich współdzielonych folderów. Będąc zalogowany jako admin, nie mam też możliwości zmiany Uprawnien, do tych folderów, choć przez kilka miesięcy wszystko działało jak trzeba. Pewnie jestem zielony w temacie...ale nie przypominam siebie, żebym zmieniał jakieś ustawienia. Zauważyła to osoba, która miałą uprawnienia do folderu współdzielonego i nagle go nei widziała..a i ja jako admin, też dostępu do nich nie mam...
ktoś co wie na ten temat? jak się z tym uporać?
:)
DmncOne
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 07, 2019 3:17 pm

Re: DS718+ Problem z udostępnianiem folderów.

Post autor: DmncOne »

Nikt nic nie wie?
No to dalej...Stworzyłem nowe foldery współdzielone...Przenosiłem serwer w inne miejsce, co wiązało się z odłączeniem z prądu. Wyłączony, przeniesiony, loguję się, znowu foldery wspóldzielone mają "zamknięte kłódki" i nei ma do nich dostępu z poziomu admina...
Jakieś pomysły?
DmncOne
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 07, 2019 3:17 pm

Re: DS718+ Problem z udostępnianiem folderów.

Post autor: DmncOne »

Czekam. ;)
Problem jest i przez QC, ale i przez lokalne IP...
foldery były podmapowane, teraz niedostępne...
wersja DSM 6.2.1-23824 Update 6
DmncOne
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 07, 2019 3:17 pm

Re: DS718+ Problem z udostępnianiem folderów.

Post autor: DmncOne »

]Wciąż w oczekiwaniu ;)

W windowsie wszystkie podmaopowane, po wyłaczeniu serwera z prądu, i ponownym włączeniu, przekreślone, co za tym idzie niedostepne...to samo w qc
W QC widzę je w spisie współdzielonych, nie mam jednak do nich dostepu...
DmncOne
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 07, 2019 3:17 pm

Re: DS718+ Problem z udostępnianiem folderów.

Post autor: DmncOne »

A jednak napisałem...z tą nadzieją właśnie tak bywa.. ;)
Tylko problem dalej istnieje, bo folderów, które są:"zakłódkowane" , odkłódkować nie potrafię...
dodatkowo tworząc nowe Foldery Współdzielone, moje niewprawne w obsłudze tego typu urządzeń oko, nie zauważa mozliwości zmapowania takiego folderu i zaszyfrowania jednoczesnie...podczas tworzenia, nie ma takowej opcji w wyswietlanych oknach poleceń...
DmncOne
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 07, 2019 3:17 pm

Re: DS718+ Problem z udostępnianiem folderów.

Post autor: DmncOne »

znalazłem za to mapowanie już utworzonego folderu...tylko troche to upierdliwe, mapowanie po każdym uruchamianiu... da sie to zmienić?
DmncOne
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 07, 2019 3:17 pm

Re: DS718+ Problem z udostępnianiem folderów.

Post autor: DmncOne »

Przy zakładaniu folderu współdzielonego nie mam opcji z montowaniem, nazwanie jest, jest szyfrowanie, pod spodem dodaj klucz do menadżera szyfrowaniai dalej na następnej planszy zastosuj i finito...
Ale odkluczowałem wszystkie chwilowo i zamontowałem...
najwyżej po każdym wyłaczeniu prądu będę od nowa montował...nie ma tego dużo ;)
Dzięki za pomoc...
Opłacało się czekać :D
Ozdrawiam...
DmncOne
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 07, 2019 3:17 pm

Re: DS718+ Problem z udostępnianiem folderów.

Post autor: DmncOne »

na drugim ekranie mam tylko, poza klucz szyfrowania i potwierdzeniem klucza "zapisz klucz szyfrowania do Menadźera kluczy"
zaznaczenie tego (ptaszek) , nie sprawiło, ze zamontowało folder na stałe, odłączenie prądu odmontowało foldery niestety...
ODPOWIEDZ