Dostęp zwykłego użytkownika do CMS

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Dostęp zwykłego użytkownika do CMS

Post autor: BWaliszewski »

Mam taki problem,

Jest w firmie pracownik, któremu chciałbym dać dostęp do CMS - po to, zeby mógł monitorować w sposób scentralizowany, wszystkie serwery, którymi się opiekujemy. Problem w tym, że CMS na koncie użytkownika ma WYGASZONE wszystkie opcje dodawania, odejmowania i [EDIT] edytowania serwerów. CMS na koncie usera - nie przejął również ustawień z mojego CMS na koncie administratora. Kiedy na koncie user - chcę dodać jakiś serwer, dostaję komunikat, że potrzebne są uprawnienia admina... no i tu jest właśnie problem.

Nie chcę użytkownikowi dawać pełnych upranień, bo nie chcę żeby mi gmerał po serwerze. Chcę jednak, żeby miał możliwość centralnego podglądu serwerów naszych klientów... w końcu po to jest CMS od Synology.

Jak to zrealizować? Ktoś miał już kiedyś podobny kłopot? Może to niedopracowanie CMS'a i zgłosić to po prostu do Synology?
Ostatnio zmieniony pt maja 03, 2019 8:30 pm przez BWaliszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2739
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dostęp zwykłego użytkownika do CMS

Post autor: mikhnal »

Wydaje mi się, że pierwotnie CMS jest tylko dla admina i nie był przewidziany do udostępniania funkcjonalności dla konta usera. Zgłoś oczywiście taką potrzebę.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dostęp zwykłego użytkownika do CMS

Post autor: BWaliszewski »

W sumie - mogło by to być tak samo rozwiązane jak w pakiecie VPN. Czyli nadawanie odpowiednich uprawnień dla odpowiednich użytkowników. Całkowicie rozwiązałoby to sprawę...

Robię zgłoszenie - dam znać co i jak.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dostęp zwykłego użytkownika do CMS

Post autor: BWaliszewski »

[EDIT]
Już Ci tłumacze. W firmie nie mamy na tyle nowego serwera Synology, dla którego dostępny jest pakiet CMS. Mamy starszy model 2 dyskowy. Pozwala na synchronizację plików między userami [pracownikami] i jest ok. Planujemy oczywiście zakup lepszego modelu... ale wiesz jak to jest. Póki co - do centralnego zarządzania przeznaczyłem swój prywatny. Dlatego nie chce nadawać uprawnień admin dla tych co się do niego logują. Nie chcę żeby pracownicy gmerali mi po moim prywatnym serwerze, a jedynie korzystali z wybranych aplikacji. Uprawnienia do administrowania zdalnymi serwerami - oczywiście wszyscy mają. Jest to zresztą kwestia z jakim loginem i hasłem "podłączę" dany serwer do CMS.

Sytuacja jest więc specyficzna i nietypowa - ale jednak wskazuję na pewną potrzebę :-)
To admin w sposób świadomy powinien móc decydować, komu da uprawnienia do pracy w CMS, a komu nie. To admin powinien decydować, że ten user może tylko monitorować stan serwerów, a inny może już nimi administrować - bez nadawania uprawnień administratora na serwerze, gdzie zainstalowany jest CMS :-)

Widzę jeszcze jedna potrzebę. Brakuje mi możliwości zaimportowania listy serwerów z konta admina do pozostałych. Żeby nie było konieczności wpisywania wszystkiego na nowo.

Mam nadzieję, że trochę to rozjaśniłem :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dostęp zwykłego użytkownika do CMS

Post autor: BWaliszewski »

Od Synology dostałem następującą odpowiedź:

-----------

"Dear customer,

Thank you for contacting us. It will be my pleasure to help you today.
Please allow me to reply in English, as our multilingual support is currently limited.
Our developers are always interested in receiving feature requests from our users.
For this case, I have already forwarded your suggestion. I thank you for your time.
As far as I know, permissions delegation is a feature planned on DSM 7, yet to come.

However, we as Support Team have no further information on the internal schedules of the Development Team, but you should receive this information through our official channels (Newsletter and News Site) as short as the information is published."

------------

...czyli trochę trochę ogólnie i że być może w wersji DSM 7.x takie opcje się pojawią. Czyli jak to mówi moje dziecko - trochę fajnie, trochę niefajnie ;-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Dostęp zwykłego użytkownika do CMS

Post autor: michau »

W DSM 7 pojawi się Synology Active Insight.
Ostatnio zmieniony wt lis 05, 2019 11:55 am przez michau, łącznie zmieniany 1 raz.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ