Re: Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

Dzięki :) Fajnie ,że działa wyłączanie mobilne z aplikacji na Androida będąc poza własną siecią ;)

A istnieje jakiś sposób na uruchomienie Nas , które zostało podłączone do prądu i netu na odległość ? Wake on Lan działa podobno tylko w sieci lokalnej.
Logowanie po nazwie w QuickConnect działa tylko jak NAS jest uruchomiony. Przez zmienne IP nie dam rady zalogować się po IP z zewnątrz .VPN pozostaje czy jeszcze jakiś innym sposobem można uruchomić NAS z uruchomioną funkcją Wake on LAN?

Proste to nie jest. Prawie wszystkie routery nie przepuszczają sekwencji włączającej przez port nr 9 ze względów bezpieczeństwa. Pamiętam, że na routerze z oprogramowaniem Gargoyle można zrobić obejście dla jednego urządzenia w swojej sieci.
Pewnego rodzaju rozwiązaniem jest jakiekolwiek RaspberryPi na stałe włączone wewnątrz sieci, prosty skrypt php z WOL na niej i dostawanie się z zewnątrz przez zwykłą przeglądarkę.

http://iptuning.net/wiki/PHP_Wake_On_Lan
DS3018xs
DSM 6.2.2-24922 Update 4
16GB RAM DDR4 2400 CL17 ECC
6x WD Red 6TB RAID 5 btrfs
2x Samsung SM961 512GB M.2 read/write SSD cache @ M2D18
2x SilverStone FW91 fan mod
APC Back USP ES 700G
RT2600ac + MR2200ac
SRM 1.2.3-8017 Update 4

Jeszcze znalazłem takie rozwiązanie. Jest wykonalne u mnie bo mam wszystkie składniki do tego potrzebne ;) Tylko muszę sprawdzić czy mój mini PC ma funkcje przywracania po utracie zasilania.

1. W BIOSie PC, włączam - przywrócenie po utracie zasilania prądem zmiennym wybieram POWER ON.
2.Podłączam do kontaktu Smart Plug u mnie będzie Sonoff Inteligentne gniazdko, do którego wtykam wtykę od PC.
3. Z pomocą aplikacji od Sonoffa pobranej na smartfona zarządzam "inteligentnym gniazdkiem" mogę wyłączyć zasilanie pod PC, następnie włączam zasilanie pomocą owego gniazdka - wtedy komputer włącza się po przywróceniu zasilania prądem.

Tylko teraz moje pytanie jest jakaś aplikacja na Windowsa , którą mogę odpalić z autostartu,żeby odpaliła mi Nasa. Ewentualnie wysłała Wake Up Lan Nasowi.

Na razie moje osiągnięcia . Z poziomu komórki przez aplikacje Wake Up Lan potrafię odpalić NAS . Chociaż tylko działa to po wifi .,czyli w sieci lokalnej. Natomiast z aplikacji dedykowanej Nasowi potrafię wyłączyć NAS nawet mobilnie na odległość nie będą w sieci ;)

Podpowie ktoś jakiej aplikacji mogę użyć jeśli chciałbym odpalać NAS na odległość używając tej metody którą wyżej opisałem :)

Zaraz popróbuje jeszcze Waszych wcześniejszych porad :) Dziękuje :)
Ostatnio zmieniony ndz mar 10, 2019 12:16 pm przez VOODOO, łącznie zmieniany 1 raz.

mikhnal pisze:
sob mar 09, 2019 5:15 pm
Proste to nie jest. Prawie wszystkie routery nie przepuszczają sekwencji włączającej przez port nr 9 ze względów bezpieczeństwa. Pamiętam, że na routerze z oprogramowaniem Gargoyle można zrobić obejście dla jednego urządzenia w swojej sieci.
Pewnego rodzaju rozwiązaniem jest jakiekolwiek RaspberryPi na stałe włączone wewnątrz sieci, prosty skrypt php z WOL na niej i dostawanie się z zewnątrz przez zwykłą przeglądarkę.

http://iptuning.net/wiki/PHP_Wake_On_Lan
A czy istnieje taka apka na Windows co ten skrypt na PI ? Mogę mieć odpalonego kompa w sieci jednak na windzie ;/