Re: Udostępnienie strony internetowej

psmanek pisze:
ndz lut 17, 2019 6:21 pm
Mas dwa wyjścia. Przekierować porty do Web Station lub zainstalowac VPNa i przekierować porty na niego. Wtedy po połączeniu będzie mógł podawać adres taki sam jak w firmie (lokalny).
A jak zainstalowac tego VPNa tzn jakiego i jak na niego potem porty przekierowac i skonfigurowac? I kolejne pytanie czy wtedy jakosc internetu nie spadnie?

psmanek pisze:
pn lut 18, 2019 10:52 am
Instalujesz VPN server, a potem ustawiasz przekierowanie portów na routerze.

Tu lista portów poszczególnych aplikacji.
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... y_services

Rozwiązanie z VPNem jest bardziej skomplikowane, dlatego też przekirowanie portów 80 i 443 będzie o wiele prostsza. Nie trzeba nic konfigurować :)
Przekierowalem porty, bo NAS chyba automatycznie aktualizuje porty w routerze? I dalej nie dziala

EDIT, już wiem o co chodzi. Serwer dodaje automatycznie przekierowania ALE okazało się że osiągnąłem jakiś "limit" ilości przekierować portów w routerze. Jest jakieś na to rozwiązanie?

EDIT2, dodałem port lecz dalej nie działa..

EDIT3, gdy kliknąłem "skonfiguruj router" dostałem takie info. https://imgur.com/a/5fKn5C0 dodam że mam tylko jeden router od UPC. Ten najnowszy "GigaBox"

EDYTUJ SWOJE POSTY, A NIE DODAWAJ NOWE, JEŚLI TWÓJ POST JEST OSTATNI.

Ustawiaj porty ręcznie. Nie korzystaj z tego narzędzia.

Także, jeśli...
- masz publiczne IP,
- dobrze przekierowałeś porty 80 i 443 na routerze na IP synka w sieci wewnętrznej
- w domu wpisujesz w przeglądarkę IP publiczny z pracy

TO MUSI DZIAŁAĆ :)

W jaki sposób masz ustawione IP synka na routerze? DHCP przydziela adresy czy ustawiłeś ręcznie? IP synka powinno być ustawione ręcznie na synku jako static, aby przekierowanie z routera zawsze trafiało w to samo miejsce.

* Oczywiście możesz też wybrać na routerze ustawianie statycznego adresu na podstawie mac adresu, ale to tylko jako dodatkowa informacja.