Udostępnienie strony internetowej

JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

Witajcie, zainstalowałem sobie pakiet prestashop 1.7 na moim serwerze DS215J. Służyć ma mi jako przygotowanie całej strony by potem móc ją przenieść na płatne serwery hostingowe. Problem natomiast mam taki że o ile w pracy działa bez problemu to w domu nie wiem jak ja mam się połączyć by wejść na stronę i dalej ją modyfikować. Niby mam ustawiony publiczny adres IP bo używam w domu DS Video i FTP. Lecz na stronę już wejść nie mogę. Możecie pomóc z tym?
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

Samo mi wbija adres po przez klikniecie na ikone presty na pulpicie serwera. Jest to adres wewnetrzny dostrpny tylko z tej samej sieci. Po probie zalogowania sie na ten sam adres z innej sieci iest blad polaczenia i nie znaleziono strony itp
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: SnejX »

rozumiem, że pytanie brzmi:
jak , będąc w domu, podłączyć się do serwera w pracy?
Moim zdaniem zostaje ci VPN, pogadaj z adminami/sieciowcami w firmie to powiedzą ci jakie macie możliwości.
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

Tak, jest to moj serwer i moja siec. Mam zrobiony publiczny adres ip i przekierowane porty. Np. aplikacja DS Video mi w domu dziala i normalnje ogladam filmy i uzywam rowniez serwera FTP do wgrywania plikow. Lecz nie mam pojecia jak upublicznic moja strone lub chociaz zrobic do niej dostep w domu. Jak mowie w pracy dziala normalnje ale jestem w tej samej sieci wiec nic w tym dziwnego. Ale w domu nawet po wpisaniu publicznego adresu IP (tego ktorego uzywam do logowania sie w domu do DS Video) strona nie dziala.

Edit

Dostep chcialbym miec tylko ja. Nie chce jej robic publicznie dla wszystkich ludzi na swiecie. Ta strona na serwerze sluzy tylko jako zbudowanie jej a potem przeniesienie na platny hosting. Bo po co placic od razu za hosting jak moge na spokojnie zrobic strone na serwerze a potem ja przeniesc i miec pelny okres uzytkowania.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2739
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: mikhnal »

Jeśli tylko ma działać w Twojej sieci wewnętrznej to nie przepuszczaj portów w routerze. Zainstaluj paczkę Web Station a zawartość strony wrzuć do folderu www. Stronę wywołasz w przeglądarce wpisując jako adres IP Synka.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

mikhnal pisze: sob lut 16, 2019 9:34 pm Jeśli tylko ma działać w Twojej sieci wewnętrznej to nie przepuszczaj portów w routerze. Zainstaluj paczkę Web Station a zawartość strony wrzuć do folderu www. Stronę wywołasz w przeglądarce wpisując jako adres IP Synka.
Ale w domu jak jestem to nie jest juz to ta sama siec co w pracy. O to mi chodzi. Chce miec dostep w pracy (mam dostem) i w domu (nie mam dostepu)
Przemuss
Godfather
Posty: 1313
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: Przemuss »

Albo autor nie rozumie tego co pisze albo pominął kilka istotnych szczegółów.

Oczekuje pomocy a wszystko szyfrem nam podaje. Daj coś od siebie: jakiś opis konkretny co gdzie podłączone i co już zrobiłeś w konfiguracji.


Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

Mam zainstalowany pakiet prestashop i web station. Oto co mam na ss:

https://imgur.com/a/EaESDQj

Publiczne IP konfigurowalem w momencie kiedy konfigurowalem aplikacje DS Video by moc ogladac filmy z serwera ktory znajduje sie w pracy, u mnie w domu na TV. Teraz postawilem prestashop i chcialbym miec do niego dostep z domu a nie tylko w pracy. Niestety przez quickconnect nie da rady tego odpalic.chce moc nirmalnie w domu wejsc na moja strone i zalogowac sie do panelu presty by bawic sie konfiguracja mojej strony. Zrobic jakies jeszcze SS ktore moze cos rozjasnia na jakim etapie jest skonfigurowany serwer?
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2739
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: mikhnal »

A spróbowałeś choć raz wpisać w domu na komputerze w przeglądarce IP Synka?
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

mikhnal pisze: ndz lut 17, 2019 12:31 am A spróbowałeś choć raz wpisać w domu na komputerze w przeglądarce IP Synka?
Tak probowalem, probowalem nawet w pracy na laptopie i telefonie bedac podlaczonym w innej sieci. Teraz tez probowalem i strona sie nie laduje.
ODPOWIEDZ