Ikony statusu synchronizacji zniknęły w MacBooku

ODPOWIEDZ
MTH
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 20, 2019 9:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ikony statusu synchronizacji zniknęły w MacBooku

Post autor: MTH »

Witam.
Mimo wszelkich prób włączenia i wyłączenia opcji w aplikacji Drive na Maca, włączenia w rozszerzeniach Findera usług Drive
restartów Drive i Findera nie udaje mi się uzyskać jak po czystej instalacji ikon widocznych przy folderach

Czy ktoś z Państwa zna rozwiązanie?

Platforma Mac
Najnowszy system wszędzie
Stacja DS1618+ z 5 dyskami w SHR

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Ikony te są potrzebne.
Pozdrawiam. Marek. DS1513+, DS1618+
MTH
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 20, 2019 9:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ikony statusu synchronizacji zniknęły w MacBooku

Post autor: MTH »

Już sprawę rozpracowałem. gryzie się z aplikacją UpladerPhoto . Wyłączając w preferencjach ikony wracają. Pozdrawiam.
Może przyda się developerom Synology ta informacja
Pozdrawiam. Marek. DS1513+, DS1618+
MTH
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 20, 2019 9:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ikony statusu synchronizacji zniknęły w MacBooku

Post autor: MTH »

Może się jeszcze przydać inna informacja w sprawie MOMENTS
W zakładce Albumy współdzielone tam gdzie jest opcja indeksuj wszystko/wybrane jest błąd w tłumaczeniu który ogromnie wprowadza w błąd. Ludzie od nowa indeksują sądząc że indeksacja zawiesiła się.
Tytuł sekcji jest "Trwa indeksowanie" a nie trwa tylko słowo "indexing" w formie gerand bezmyślnie przetłumaczono że trwa.
Pozdrawiam. Marek. DS1513+, DS1618+
MTH
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 20, 2019 9:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ikony statusu synchronizacji zniknęły w MacBooku

Post autor: MTH »

Niestety przy zawieszeniu indeksacji gdy zdjęć jest ok 100 000 jest problem poważny i powinien być przez programistów rozwiązany. Użytkownik nie ma kontoli na procesem i nie ma bez wiedzy głębszej jak sobie poradzić gdy proces indeksacji zatrzyma się np na kilkuset zdjęciach pod koniec .

Zawieszony proces niestety ani restart ani zamknięcie ani na nowo uruchomienie programu Moments nie naprawia. Pomaga tylko przez SSH połączenie z hostem Synology i restart usługi inexingservice od nowa. Tak niestety nie powinno być bo nie każdy ma zawzięcia by do tego dojść - a zajęło mi to niemało czasu..
Z wyrazami szacunku
Marek
PS. Po restarcie usługi indeksowania przez SSH wszystko od nowa , od zera indeksuje się (kilka dni w moim wypadku)
Inne rozwiązanie (skuteczne) problemów z indeksacją: odinstalowanie do zera aplikacji Moments (koniecznie z zaznaczeniem opcji usunięcia bazy danych Moments -uszkodzona na ogół gdy jest problem) i ponowne zainstalowanie. Warto też etapami dorzucać zdjęcia w ilościach rozsądnych np po 10 000 szt.
Reszta aplikacji Synology działa wyśmienicie poza opisywaną powyżej. Szczególnie użyteczna jest oczywiście oprócz Photo Station aplikacja Note Station też do pracy grupowej.
Pozdrawiam. Marek. DS1513+, DS1618+
MTH
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 20, 2019 9:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ikony statusu synchronizacji zniknęły w MacBooku

Post autor: MTH »

Nie mam czasu, tu mi wygodniej. Jak znajdę błędy tu będę pisał a jak ktoś ma więcej czasu niech forwarduje do Synology.
Miłego dnia.
Jeszcze inne błędy dostrzegłem np w PhotoStation ale nie chcę zaśmiecać . Jak firma Synology jest zainteresowana może do mnie napisać bezpośrednio. Pomogę, podzielę się info.
Pozdrawiam. Marek. DS1513+, DS1618+
MTH
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 20, 2019 9:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ikony statusu synchronizacji zniknęły w MacBooku

Post autor: MTH »

OK, słuszna uwaga.
Pozdrawiam. Marek. DS1513+, DS1618+
ODPOWIEDZ