Jak wykluczyć z synchronizacji plik o określonym wzorcu nazwy bez rozszerzenia?

ODPOWIEDZ
siutek
Amator
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 04, 2017 9:04 pm

Jak wykluczyć z synchronizacji plik o określonym wzorcu nazwy bez rozszerzenia?

Post autor: siutek »

Witam,
Mam ustawione w Cloud Station by synchronizował mi z NASem cały dysk E .
Jednak ten sam dysk używany jest przez Photoshopa jako magazyn dla plików tymczasowych. Nie chcę by te pliki były synchronizowane. Jednak ich nazwa nigdy nie jest identyczna, wygląda ona mniej więcej tak: "Photoshop TempXXXXXXXXX", gdzie X to dowolna cyfra, ciąg ten jest inny przy każdym uruchomieniu Photoshopa, co więcej nazwa pliku zawiera spację i niestety nie ma rozszerzenia.

Jak wykluczyć takie pliki z synchronizacji?
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: Jak wykluczyć z synchronizacji plik o określonym wzorcu nazwy bez rozszerzenia?

Post autor: adjustin »

Aktualnie używam Drive, ale wydaje mi się, że jest podobnie. Możesz ustawić profil synchronizacji albo na agencie zainstalowanym pod Windowsem (zakładam, że takim systemem się posługujesz), albo na serwerze (dla Drive aplikacja ta nazywa się "Konsola administratora aplikacji Drive"). W zakładce "Ustawienia" znajduje się "Profile synchronizacji użytkownika". Klikasz dodaj i w okienku wpisujesz: "Photoshop*". Od teraz synchronizowane będą wszystkie pliki za wyjątkiem takich, które zaczynają się od słowa "Photoshop".
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
siutek
Amator
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 04, 2017 9:04 pm

Re: Jak wykluczyć z synchronizacji plik o określonym wzorcu nazwy bez rozszerzenia?

Post autor: siutek »

ok, dzięki - tak zrobiłem :)
ODPOWIEDZ