Dobór NAS-a

ODPOWIEDZ
andkrzak
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 19, 2018 11:58 am

Dobór NAS-a

Post autor: andkrzak »

Witam
Stoję przed wyborem odpowiedniego NAS-a do firmy. Powinien on mieć funkcje:
-samodzielnego kontrolera domeny Active Directory
-obsługa migrujących profili użytkowników
Firma posiada 15 komputerów i około 30 użytkowników (praca zmianowa). Myślałem o DS718+. Chodzi przede wszystkim o to, czy poradzi on sobie z migrującymi profilami. Może ktoś z Was ma doświadczenie w podobnym środowisku?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Dobór NAS-a

Post autor: Przemuss »

Nas może być kontrolerem domeny ale z tego co pamiętam nie będzie zarządzał polisami.
To już będziesz musiał samodzielnie definiować na każdym stanowisku z osobna.


Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
andkrzak
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 19, 2018 11:58 am

Re: Dobór NAS-a

Post autor: andkrzak »

To ok. A korzysta ktoś z Was może z profili mobilnych na NAS-ie? Chodzi mi o wydajność takiego rozwiązania.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Dobór NAS-a

Post autor: Przemuss »

Ja mam u siebie przekierowane zasoby pulpit i dokumenty 45 userów na model RS2212RP+ (ok 170GB danych). Nie odnotowałem problemów z wydajnością.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Dobór NAS-a

Post autor: michau »

Przemuss pisze: pn lis 19, 2018 7:32 pm Ja mam u siebie przekierowane zasoby pulpit i dokumenty 45 userów na model RS2212RP+ (ok 170GB danych). Nie odnotowałem problemów z wydajnością.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Jeżeli mamy komputer który nie jest zabierany ze sobą to można takie coś zrobić. A co się dzieje jak mamy laptopa i mamy potrzebę go zabrać a profil jest na serwerze?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Dobór NAS-a

Post autor: Przemuss »

Jak komputer będzie miał dostęp po vpn do sieci firmowej to połączenie się powiedzie. Tyle że to połączenie VPN nie będzie mogło być realizowane przez komputer a inne urządzenie np router odpowiednio skonfigurowany. Jak dobrze ustawisz routing wszystko zadziała bez problemu.
Wszystko dlatego bo w momencie logowania komputer odpytuje kontroler domeny a bez zestawienia łączą go nie znajdzie.

Szkoda że tak mało jest routerów ze wsparciem OpenVPN. Ale można to obejść wgrywając alternatywne oprogramowanie na nie o ile takowe jest dostępne.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ