Uwaga na forum Qnap!!!

Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: krissos »

mikhnal pisze: śr lis 21, 2018 3:26 pm @Krissos: z Twoich wypowiedzi wyłania się jedno przesłanie, wchodzisz tu na forum jedynie dla sprzętu, który można od Synology otrzymać. A gdyby był konkurs to twierdziłbyś, że jest ustawiony.
Miki przynajmniej Ty byś się nie ośmieszał, bo sam brałeś w takim konkursie udział i "przypadkiem" wygrałeś gdzie administrator nie powinien uczestniczyć, potem kolejny "super konkurs" wygrywają osoby które pierwszy raz na forum napisali post w konkursie i po wygranym już nigdy się tu nie pojawiły wiec nie pieprz że jest to uczciwe, ostatni jaki był konkurs to był powiedzmy obiektywny, ale przez "błąd" w regulaminie zrobił się młyn.
I bardzo ciekawe że prywatnie masz na to inne zdanie a tu siedzisz cicho i przytakujesz tak samo z postem "śr lis 21, 2018 9:06 am" więc miej jaja i nie pisz różnych zdań w różnych miejscach :x. A to że nie biorę udziału to wiesz dlaczego bo już Ci mówiłem to kilka razy.


@Zoltar nie marudzę tylko pisze prawdę i po cichy liczę że w końcu synology się obudzi i zacznie słychać potencjalnych klientów. Przykłady trudno podać jak posty zostały usunięte a kopi nie robię.
Góra - to administracja która odpowiada za forum (nie mikhnal, on tu tylko sprząta, bynajmniej na tym forum ma niestety tylko takie zadanie, a szkoda) Osobiście ich nie znam więc Ci nie napiszę że to przez "Zośkę i Zdzicha"
Co do serii j to nawet moderator ma podobne zdanie że tego nie warto kupować to po co komu to wciskać, jak ktoś ma kupić i być zadowolonym to kupuje + i t jest moje zdanie z którym np. Ty nie musisz się zgadzać To jest moje zdanie.
Jak stwierdzę że już czas to się wypiszę, ale cały czas liczę że coś się tu zmieni na lepsze.
Skoro nie masz innych statystyk to nie podważaj tych co dałem, to właśnie wynika z podejścia syno do potencjalnych nabywców.

Ps. Kolejną sprawą jaka była to w zeszłym roku black friday taki syno zrobił że ceny produktów były wyższe niż w normalnej sprzedaży I uważasz że to zachęca do ich produktów?? :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
balagaan
Amator
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:04 pm

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: balagaan »

Stary pronas - kurła kiedyś to było.
Teraz każdy się mądrzy i zanim odpowie wytkie ci 100 błędów. Za długi post, za krótki post, źle zadane pytanie, mam wrażenie że tu każdy z kijem w d%?pie. Qnap zły, hp zły, 118j wyśmienity. To tak na marginesie
Serwer wyklęty: HP microserver gen 8 z i5 3470T, 8GB Ram- Xpenology
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: Zoltar »

@krissos pisać prawdę można w różny sposób, w mojej opinii po lekturze Twoich postów mówienie prawdy w Twoim wydaniu przybiera formę marudzenia i malkontenctwa. Oczywiście możesz mieć zdanie że seria j jest zła i niedobra ale od tego są argumenty. A Ty tylko piszesz że jest zła i już i po co wogóle Synology to sprzedaje - to jest właśnie malkontenctwo i marudzenie. Oczywiście przykład serii j jest jednym z wielu, Twoje malkontenctwo przewija się mocno na tym forum. Ciągle tylko narzekasz że forum nie takie, że Synology się nie stara, że kiedyś było lepiej itp. itd. Przejawiasz niestety typowo polskie przywary - Polacy ciągle narzekają i wiedzą najlepiej ale żeby użyć jakichś argumentów to już ciężko. To też jest podobne zachowanie do nastolatków w okresie buntu - wszystko negują. Jesteśmy dorosłymi ludźmi więc nie bawmy się w ten sposób. Chcemy żeby forum było lepsze to sami coś z tym zróbmy a nie narzekajmy na wszystko wokół tylko nie na siebie.
Weź byka za rogi i zrób coś zamiast narzekać i krytykować, bądź konstruktywny, twórczy i kreatywny a nie marudny, narzekający i ciągle krytykujący. Będę za Ciebie trzymał kciuki ale marudzenie i malkontenctwo będę negował.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: mikhnal »

@Bałagaan: doskonale wiesz jaki jest Kriss, on z nudów wsadza kij w mrowisko, walnie tekstem z d... i spogląda z boku co się dzieje. Potem macie pretensje, że to forum jest sztywniackie.
@Krissos: przecież wiesz, że konkurs który kiedyś wygrałem był za czasów Księcia "zdrajcy" Grzegorza. Pisałem mu, że będzie chryja, ale podobno moja praca spodobała się ówczesnej władzy, z tym nie będę dyskutował, jak dokładnie było nie wiem na sto procent.
Na innych konkursach uczyliśmy się, nie były doskonałe, ale nie mogę powiedzieć, że były nieuczciwe. Faktycznie zasady były takie, że MOGŁY brać udział i MOGŁY wygrać osoby, które dopiero się zarejestrowały bo to była promocja nowego forum przez fatalnego fb. Taki był zamysł tego konkursu: rozkręcenie nowego forum, który nie do końca wypalił, ale Ty już o tym nigdy nie zapomnisz i raz na kwartał będziesz nam o tym przypominał.
A i jeszcze jedno, RODO pozamiatało zasady konkursów. Jak jesteś taki mocny w gębie i w słowach pisanych to proszę, przydaj się na coś i napisz niepodważalne zasady konkursu zgodne z RODO, takie żeby się nikt nie przyczepił. NIKT!
Ja nie mam pretensji, że powstała seria "j". Ja mam pretensję do oczekiwań ludzi, którzy już go zakupili i dziwią się, że nie działa na nim transkodowanie z 4K. Każdy model trzeba umiejętnie dobrać. Twierdzenie, że tylko "+" i nic więcej też jest złe. Ktoś dawał tu przykład kilkunastu sztuk "j" jako zaawansowane zbieracze backupów. To i zwykłe udostępnianie plików w sieci te modele realizują wyśmienicie. I TYLKO do tego powinny być kupowane.
Moim zdaniem funkcje najsłabszych modeli powinny być mocno ograniczone programowo, żeby nie było potem żalu, że one tak słabo działają, ale jednocześnie powinno być przy ich opisach jawnie wymienione co mogą a czego nie mogą.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: krissos »

@Mikhnal osobę którą nazywasz "zdrajcą" to osoba od której dostałeś "wiele dobrego", więc wydaje mi się że te słowa padające od Ciebie świadczą też o Tobie jakie masz podejście do innych, jak "dawał" to przyjaciel jak przestał to wróg.
Co do RODO to nie wiem co pozamiatało, ale na innych forach jak synology przekazuje sprzęt na konkurs to RODO nie przeszkadza (nie wiem czym się różni to od tamtego forum jeśli chodzi o RODO).
Jeśli w czymś mogę pomóc to bardzo chętnie to zrobię.
Z tego co wiem to RODO zabrania publikowania niektórych danych prywatnych bez zgody osoby, a jeśli chodzi o konkurs to dane typu imię nazwisko adres do wysyłki nie stanowi problemu jeśli nie będą wykorzystane do innych celów i zostaną usunięte z bazy danych po zakończeniu konkursu.
Martwi mnie jedynie że masz na niektóre tematy dwa różne zdania oficjalne i prywatne.
Ps. Masz taki ładny podpis tylko czemu nie masz w podpisie innych serwerów które używasz? Jak już tak fajnie opisujesz to napisz resztę.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: mikhnal »

Szanuję Grześka z czasów Pronasa, ale przestałem go szanować po tym co zrobił a przede wszystkim po tym co wtedy mówił. W przeciwieństwie do Ciebie nie wrzucam wszystkich do jednego wora i nie traktuję wszystkich zawsze jednakowo. Np. Ciebie, choć podnosisz mi co chwila ciśnienie, jeszcze nie zbanowałem i jeszcze chce mi się odpowiadać na Twoje zarzuty.
Cieszę się, że chcesz pomóc. Dlatego mam zadanie dla Ciebie: napisz regulamin następnego konkursu, te wypunktowane ogólne zasady, przemyśl wszystko i przewidź każdy przypadek, aby konkursowicze nie mieli podejrzenia o nieuczciwość ani nie mogli zarzucić niezgodności z RODO. Myślę, że dla Ciebie to proste zadanie.
Mam jedno niezmienne zdanie niezależnie od okoliczności, a podpis ma ograniczoną ilość znaków i dla mnie ważniejszy jest na tym forum sprzęt Syno wypisany w stopce.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: krissos »

@Mikhnal ciśnienie to dla Twojego dobra ;), jeśli uważasz że coś robię niezgodnie z regulaminem lub masz taką wolę to możesz mnie zbanować.
Jeśli chodzi o zadanie już kilka razy proponowałem i zostało to olane więc robić coś co nie ma szansy realizacji mija się z celem.
A jeśli naprawdę chcesz żebym to zrobił to musisz mi napisać kiedy to będzie (jaki termin) jakie ma być zadanie, jakie będą nagrody ile ich będzie?
Nie będzie to proste dla mnie, ale się tego podejmę, bynajmniej spróbuje.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: mikhnal »

Jak będę miał konkrety co do kształtu konkursu, wtedy będziemy mogli zacząć współpracę przy pisaniu regulaminu. Obecnie to niestety bliżej nieokreślona przyszłość.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: krissos »

I o tym pisałem, niestety tak to wygląda
danielt
Amator
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 30, 2018 5:57 pm
Lokalizacja: SRC

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: danielt »

Prawda jest taka, że na naszym forum otrzymać pomoc, gdzie przychodzi do konkretów graniczy z cudem. Forum ogólnoświatowe Syno to samo. Żeby coś porobić, to czytam manuale i kombinuje i zmieniam configi, bo najwięcej odpowiedzi jest na banalne pytania. Może Ci co się znają bardziej nie chcą pomóc, bo to ich wiedza?
̶D̶S̶2̶1̶6̶j̶ -> DS718+
ODPOWIEDZ