DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Przemuss
Godfather
Posty: 1314
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: Przemuss »

Pokaż nam SMART dysków.
Bardzo rzadko ale jednak trafiają się dyski które powodują problemy np zawieszenie sprzętu.
Chyba że u Ciebie nie wyrabia zasilacz. Zrób prosty test. Wrzuć do osobnego folderu ok 5000 zdjęć i niech je indeksie do Photo Stadion. Jak zrobi wszystko bez wyłączenia się to na 99% nie jest to zasilacz.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka



Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 431
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: stanley99 »

jackVGa pisze: wt lis 13, 2018 11:39 pm UPS nie jest mi potrzebny jeśli jest ciągle prąd w domu (jeśli go nie będzie raz na pół roku to nic mi się nie stanie
W skrócie pisząc - wychodzę z podobnego założenia.
jednak odpalanie NAS raz na dwa dni jest trochę mijające z celem.
Jeśli zaznaczysz opcję, o której pisałem parę postów temu, serwer powinien sam "wstawać" po zaniku i następnie przywróceniu zasilania. Przynajmniej nie trzeba będzie go włączać (chyba, że został wyłączony celowo, w normalny sposób).
Oczywiście nie jest to rozwiązanie sedna problemu. A przyczyn może być bardzo dużo: nie można wykluczyć, że tkwi w samym NAS, może faktycznie coś z dyskami, a może z zasilaczem, kablami, itd.

P.S. Na pewno nie ma zaników w sieci energetycznej? Prócz logów w NAS zawsze poznaję po zresetowanym, migającym zegarku w piekarniku ;-)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
jackVGa
Amator
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 07, 2018 8:00 pm

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: jackVGa »

Teraz widzę w logach, że system padł od mojego ostatniego posta (tj. 13 listopada) tak, że musiałem sam go włączyć. Przez ten czas nie miałem jak się zająć. Zaznaczę opcje uruchamiana po wyłączeniu. Dysk mam tylko jeden może to jest problemem gdyż nie pamiętam do którego slotu go podłączyłem. Nie wiem jak sprawdzić SMART dysków. I zrobię dzisiaj wieczorem test z wrzuceniem zdjęć.
ODPOWIEDZ