Płatne appki - to musiało się w końcu wydarzyć

ODPOWIEDZ
tonlymutan
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 02, 2018 9:41 am

Płatne appki - to musiało się w końcu wydarzyć

Post autor: tonlymutan »

Nie wiem od kiedy, ale zerknąłem dziś do Centrum pakietów i proszę, dwie pierwsze płatne appki.

Jeśli chodzi o exFAT to troszkę bez sensu, że po zmianie synka trzeba będzie kupić nową licencję. Mogli przypisać licencje do konta Synology. Chociaż z tego co można wyczytać w necie, licencje to sprawka Microsoftu ;/
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Płatne appki - to musiało się w końcu wydarzyć

Post autor: michau »

W przypadku gdy NAS uszkodził się i miałem wykupioną exFAT to pisałem do nich, żeby mi licencję przenieśli na nowe urządzenie bo stare zostało wymienione.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Płatne appki - to musiało się w końcu wydarzyć

Post autor: Przemuss »

Typowe licencjonowanie od MS per device
No ale znając wyrok sądu jest to nie zgodne z europejskim prawem.
Co wcześniej nie było można sprzedać licencji oem bez sprzętu tak teraz jest to legalne, chociaż MS staje przy swoim. Więc kwestia pójść do prawnika co do exFat i kwestia stanie się jasna.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Płatne appki - to musiało się w końcu wydarzyć

Post autor: R70 »

Biorąc pod uwagę cenę licencji exFAT od synology, trudno mi wyobrazić sobie sytuację wymiany NASa przy które ten wydatek byłby istotny ;)
Kupiłem ją jak tylko się pokazała (dość dawno) i ani przez chwilę nie pomyślałem żeby konieczność zakupu kolejnej determinowała wstrzymanie się z wymianą NASa na inny ;) Generalnie biorąc pod uwagę jak sprawnie działa obsługa tego formatu w synology, windows i mac to traktują ją jako "must have"
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
ODPOWIEDZ