Konfiguracja Plex z sieci zewnętrznej

ODPOWIEDZ
gutki36
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 2:58 pm

Konfiguracja Plex z sieci zewnętrznej

Post autor: gutki36 »

Hej,

Na początek z góry przepraszam jeśli temat był poruszany i rozwiązany (szukałem po forum ale nie znalazłem odpowiedzi).

Od niedawna jestem posiadaczem serwera Synology DS115j. Zainstalowałem na nim PLEX i mam problem z jego konfiguracją aby uzyskać dostęp z zewnątrz. Utworzyłem zewnętrzny adres IP na hoscie Synology, natomiast nie umiem utowrzyć portu, tak abym mógł go ustawić także w PLEX.

Czy byłby mi wstanie ktoś pomóc z tym problemem?
Albo wytłumaczyć jak można podpiąć się do PLEX z poza domowej sieci?

To jest dopiero początek mojej przygody z NASem ale wiedzę podstawową posiadam :)

Pozdrawiam!
gutki36
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 2:58 pm

Re: Konfiguracja Plex z sieci zewnętrznej

Post autor: gutki36 »

Po zainstalowaniu PLEX i próbie zdalnego dostępu wyskakuje mi poniższe info w Plexie:
https://ibb.co/mapvo0
Co by oznaczało, że jest niedostępny z poza sieci.

Jeśli chodzi zaś o router to mam bardzo ograniczone możliwości konfiguracji (osiedlowy dostawca). Dzisiaj dzwoniłem do nich o przydzielenie trzech portów, co zrobili:
https://ibb.co/fEoGvf

Co będzie IP synka w sieci wewnętrznej? (ten rozpoczynający się na 192?)

A co do transkodowania, to poza domem zależy mi tylko na audio, filmy oglądam głównie w domu i transkodowanie jest po stronie laptopa.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2739
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja Plex z sieci zewnętrznej

Post autor: mikhnal »

@gutki36: jaki adres na WAN'ie widzi Twój router? 10.x.x.x?
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
gutki36
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 2:58 pm

Re: Konfiguracja Plex z sieci zewnętrznej

Post autor: gutki36 »

Hej,

zgadza się nie posiadam publicznego IP, jako publiczne brałem to które nadaje synology przy tworzeniu DDNS i myślałem, że to przez nie należy się połączyć z PLEX. Po przekierowaniu portu 32400 i zresetowaniu routera i serwera Plex zaczął działać.

To co mnie zmyliło jeśli chodzi o brak połączenia to, że po uruchomieniu aplikacji PLEX na telefonie początkowo apka twierdzi, że nie ma połączenia. Dopiero po 2-3 próbie odświeżenia udaje mi się połączyć.

Czy jest to możliwe, że serwer jest za wolny i zanim uruchomi plexa to chwilę schodzi? Myślałem, że chodzi on cały czas w tle i że przy próbie odtworzenia muzyki będzie reagował natychmiast...

Dzięki za pomoc wszystkim
Awatar użytkownika
ElectricMan
Amator
Posty: 59
Rejestracja: pt gru 25, 2015 11:13 am

Re: Konfiguracja Plex z sieci zewnętrznej

Post autor: ElectricMan »

gutki36 pisze: pn paź 22, 2018 8:23 pm Czy jest to możliwe, że serwer jest za wolny i zanim uruchomi plexa to chwilę schodzi? Myślałem, że chodzi on cały czas w tle i że przy próbie odtworzenia muzyki będzie reagował natychmiast...
Ja tam akurat PLEXa do muzyki nie używam, tylko apke od Synology - DS Audio. Wtedy możesz użyć do połączenia QuickConnect aby nie bawić się w przekierowanie portów.
ODPOWIEDZ