Photo Station - nowe funkcje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Photo Station - nowe funkcje

Post autor: michau »

Photo Station przypadł mi do bardzo do gustu. Ale im dłużej go użytkuję to brakuje mi coraz więcej opcji konfiguracji i nowych funkcji.

1. W pierwszej kolejności należny poprawić sposób wyświetlania zdjęć, jak ustawię sobie, że chcę sortowanie wg nazwy to niech tak zostanie a nie za każdym razem trzeba to ustawiać: sposób wyświetlania, wielkość kafli i sortowanie, może tylko u mnie występuję to że nie chce zapisywać ustawień.

2. Bardzo ważną rzeczą jest dodanie możliwości zarządzania większą ilością podkatalogów. W chwili obecnej można ustawiać 2 podfoldery. Dodanie możliwości zarządzania do 5ciu podfolderów byłoby wystarczające. Przy obecnych możliwościach nie tak łatwo udostępniać niektórym Użytkownikom zdjęcia.

3. Wyszukiwarka zdjęć powinna być rozbudowana o nowe możliwości wyszukiwania / filtrowania zdjęć:
- wg modelu aparatu / numeru seryjnego
- wg modelu obiektywu / numeru seryjnego
- wg pozycji GPS i odległości od danego punktu
- wg zdjęć bez tagów
- wg ustawień ekspozycji
- wg daty zrobienie
- wg godziny zrobienia
- inne

4. Własny znak wodny przy zdjęciach w zależności od uprawnień.

5. Możliwość pobierania pełnego rozmiaru zdjęcia (oryginalnego) albo RAW (lub innego) w zależności od uprawnień,

6. Wykrywanie pliku RAW (lub innego) do zdjęć w JPG,

7. Wyświetlanie niepełnego rozmiaru zdjęć w zależności od uprawnień,

8. Aplikacja Windows do przeglądania i zarządzania galerią, ustawieniami.

9. statystyki i informacje o albumach (ilość wszystkich zdjęć, rozmiar na NAS, najczęściej oglądane, komentowane, pobierane),

10. nowa kategoria "Nowe" albo "Nowo dodane" oraz "Ostatnio zmodyfikowane" aby można było łatwiej zarządzać nowymi katalogami,

11. Opcja szybkiego sprawdzania uprawnień Użytkowników do danego Albumu,

12. Możliwość wykonania kopii zapasowej Photo Station (ustawienia, uprawnienia i miniaturki)

13. Możliwość wyłączenia rss.

//EDIT 2018.12.04

14. Podstrona w PS gdzie byłyby wszystkie TAGi ze zdjęć i możliwość wybierania zdjęć po TAGach
Ostatnio zmieniony pn gru 10, 2018 8:43 pm przez michau, łącznie zmieniany 4 razy.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Photo Station - nowe funkcje

Post autor: michau »

michau pisze: ndz wrz 30, 2018 9:50 am 1. W pierwszej kolejności należny poprawić sposób wyświetlania zdjęć, jak ustawię sobie, że chcę sortowanie wg nazwy to niech tak zostanie a nie za każdym razem trzeba to ustawiać: sposób wyświetlania, wielkość kafli i sortowanie, może tylko u mnie występuję to że nie chce zapisywać ustawień.
Po aktualizacji do wersji 6.8.10-3487 zaczęło zapamiętywać ustawienia. :D
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Photo Station - nowe funkcje

Post autor: stanley99 »

Zaznaczam, że prawie nie używam i słabo znam Photo Station, jednak "na dzień dobry" brakuje mi :
14. Przesyłania aktualnie wyświetlanego zdjęcia przez DLNA na ekran smart-telewizora lub innego zgodnego urządzenia (DLNA-renderera). Nie ma też tej funkcji w DS Photo (albo nie potrafię znaleźć...). Natomiast taką możliwość posiadają Audio- i Video Station, oraz ich mobilne odpowiedniki DS Audio i Video. Trochę to niekonsekwentne.
michau pisze: ndz wrz 30, 2018 9:50 am 8. Aplikacja Windows do przeglądania i zarządzania galerią, ustawieniami.
Hm, jest DS Photo pod Win10?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Photo Station - nowe funkcje

Post autor: stanley99 »

@up: a o co chodzi? Tak powyższą listę życzeń traktuję - jako listę życzeń ;-)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Photo Station - nowe funkcje

Post autor: michau »

Da się wysyłać zdjęcia na TVObrazek

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Photo Station - nowe funkcje

Post autor: stanley99 »

michau pisze: wt paź 09, 2018 6:14 pm Da się wysyłać zdjęcia na TV
A faktycznie - da się! Wydawało mi się, że kiedyś udało mi się to uruchomić. Dzisiaj szukałem ze 3 razy, chyba Synology ogonem przykrył ;-)
Ale opcja jest tylko w DS Photo na komórce (Android). W DS Photo na kompie pod Win10 oraz Photo Station w przeglądarce nie widzę. Chyba, że znów przykrył ;-)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Photo Station - nowe funkcje

Post autor: michau »

Z przeglądarki nie ma możliwości.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Photo Station - nowe funkcje

Post autor: stanley99 »

michau pisze: śr paź 10, 2018 7:34 am Z przeglądarki nie ma możliwości.
No właśnie. W DS Photo pod Win10 też nie. A w Audio i Video Station z przeglądarki można.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ