DS218j ograniczenie wielkości jednego z woluminów

ODPOWIEDZ
Reseller
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 20, 2018 11:35 am

DS218j ograniczenie wielkości jednego z woluminów

Post autor: Reseller »

Cześć,
na wstępie chciałem się przywitać i uprzedzić, że być może pytania, które będę zadawał na początku mojego funkcjonowania na forum mogą niektórym wydawać się śmieszne.
DS218j to mój pierwszy NAS i stąd pewnie problemy z jakimi się borykam.
Mam zainstalowane dwa dyski po 3TB SHR z ochroną danych. Pozakładałem foldery, które są udostępnione jako osobne udziały.
Czy jest możliwość ograniczenia maksymalnej wielkości takiego folderu?
Mam udostępniony udział dla backupu z Mac'a TimeMachine, aktualnie dostępnego miejsca około 800GB, niestety sam TimeMachine nie ma możliwości ustawienia maksymalnej wielkości archiwum i pożera wszystkie możliwe dostępne zasoby. Można jedynie zdefiniować opcję kasuj najstarsze kopie, kiedy skończy się miejsce na dysku.
Chciałbym, żeby udostępniony na NAS udział TimeMachine miał maksymalny dostępny rozmiar powiedzmy 250GB i żeby TimeMachine operował tylko taką udostępnioną mu pojemnością.
Czy jest to możliwe?
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS218j ograniczenie wielkości jednego z woluminów

Post autor: Przemuss »

Tu można dać conajwyżej ograniczenia dla usera. Co w przypadku usługi będzie problematyczne.
Ale gdybyś zamiast wolumenu ogólne 3TB utworzył Grupę dysków także SHR z ochroną danych a na nim dopiero wolumeny to masz pełnię władzy przydzielania zasobów do wolumenów.
Wolumeny w razie potrzeby można powiększać oczywiście w o ile jest jeszcze wolna przestrzeń na grupie dysków.
Tak to wygląda u mnie
sssu.png
Niestety by to uzyskać musisz zgrać wszelkie dane, następnie usunąć wolumen, utworzyć grupę dysków i dopiero na grupie wolumeny. A do każdego wolumenu możesz przypisać dowolną ilość folderów współdzielonych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
ElectricMan
Amator
Posty: 59
Rejestracja: pt gru 25, 2015 11:13 am

Re: DS218j ograniczenie wielkości jednego z woluminów

Post autor: ElectricMan »

Odnosnie TM kiedyś skorzystałem z takiego Tutka:
http://costa.info.pl/2013/10/apple-time ... skstation/


Natapane mobilnie z iSprzęta
Reseller
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 20, 2018 11:35 am

Re: DS218j ograniczenie wielkości jednego z woluminów

Post autor: Reseller »

Trochę na około, ale rozwiązałem doraźnie problem wygrzebując gdzieś z czeluści stary dysk USB 2.0 1.5 TB i podłączając go do portu USB w NAS.
ODPOWIEDZ