ikona konwertowania/konwertowanie.

ODPOWIEDZ
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

ikona konwertowania/konwertowanie.

Post autor: lkuziem »

DS413j

Ostatnio zrobiłem mały remanent na dyskach i zakupiłem dwa w w tryb RAID dla ważniejszych dokumentów, projektów i zdjęć. Dyski 4TB Segate Ironwolf. Poprzenosiłem odpowiednie katalogi na tę macierz i... Photo Station zgubił miniatury... Niech będzie. Ba, aktualizacja się pojawiła - niech będzie, aktualizuj. Nie da się, ciągły zwis na aktualizacji - to wywalamy i od nowa instalujemy. Udało się, ale nadal nie ma miniatur.
Niemniej coś się zaczęło dziać i zaczęło coś mielić i powoli pokazują się ikony. Ale nie widzę postępu konwertowania, takiego małego kręcącego się kółeczka, nie jestem w stanie sprawdzić, oszacować ile to jeszcze będzie trwało, a na pewno będzie bo zdjęć pewnie ze 100 tys (nie tylko moje zdjęcia tam są). Jak taką ikonę uruchomić?


A teraz druga sprawa - zakładając, że mam podpięty katalog photo przez SMB (na razie nie mam, jakiś problem inny wątek) jak użyć kompa aby to on przekonwertował te wszystkie zdjęcia? Czy muszę to wywalić na inny dysk zewnętrzny? To nie będzie proste, czy da się z tego samego katalogu do tego samego katalogu użyć konwersji?
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: ikona konwertowania/konwertowanie.

Post autor: look12 »

Temat 1 - miniatury: bo zapewne trwa indeksowanie i jak się zakończy będą widoczne wszystkie miniatury - nie ma paska postępu indeksowania.

Temat 2 - konwertowanie po SMB -> podmapuj w systemie katalog, reszta zależy od oprogramowania konwertującego na kompie. Po sieci może to trwać dłuugggo -> nawet po Gb Ethernet.

BTW - a tak naprawdę co chcesz konwertować ? zdjęcia z formatu x na y ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

Re: ikona konwertowania/konwertowanie.

Post autor: lkuziem »

dzięki za podpowiedzi.

coś źle opisałem - chodzi mi o tworzenie miniatur dla photostation. Konwersja zdjęć na miniatury :)
kiedyś mi to kółeczko w górnym prawym rogu się kręciło, dzisuiaj tego nie widzę i nie wiem ile to jeszcze potrwa. A, że mam 413j, czyli coś, co jest dobre tylko jako serwer SMB w domu to zdjęcia będzie "miniaturował" wieczność. I chciałbym to przeminiaturować na przy pomocy zewnętrznej maszyny, czyli kompa z którego piszę.

chociaż problemy ostatnio pojawiły się większe i nie wiem czy nie zaoram synka... ale to w innym wątku.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: ikona konwertowania/konwertowanie.

Post autor: mikhnal »

To narzędzie tworzy miniatury i wrzuca na Synka, tylko zdjęcia muszą być na kompie i stąd będą kopiowane.
https://archive.synology.com/download/T ... 1.4.4-091/
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

Re: ikona konwertowania/konwertowanie.

Post autor: lkuziem »

dzięki, to znam, nie mam po prostu tyle miejsca na kompie aby to przerzucić i zminiaturyzować. Chyba że katalog po katalogu...
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

Re: ikona konwertowania/konwertowanie.

Post autor: lkuziem »

Ciekawostka... chyba nie miniaturyzuje jednak tych zdjęć. Tylko indeksuje zminiaturyzowane. Za dużo zostało już zrobione abym uwierzył, że to zostało zminiaturyzowane przez DS413j. I dlatego tej ikonki z kółeczkiem nie było.

no nic, temat do zamknięcia. Dziękuję za zainteresowanie.
ODPOWIEDZ