SMB nie działa na jednym kompie.

ODPOWIEDZ
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

SMB nie działa na jednym kompie.

Post autor: lkuziem »

Hej,
mam router AC2600, mam starszy, ale wciąż działający DS413j i do niedawna było wszystko super. Kumpiłem nowego kompa i przez kilka dni nie było problemu. Teraz... nie mam dostępu do zasobów sieciowych DS przez otoczenie sieciowe. Jak pisze ping 192.168.1.10 czy ping diskstation to DS się zgłasza. Jak wpiszę \\192.168.1.10 lub \\diskstation to wywala mi po bardzo krótkiej chwili "sprawdź pisownię nazwy, możliwe ze wystąpił problem z siecią. Naciśnij diagnozuj" tak w skrócie. Dipisywanie katalogów współdzielonych na końcu też nic nie zmienia. Nie ma i już. I tylko ten komp, mimo iż był restartowany, reinstalowany. RPi2 widzi, 2 inne kompy widzą DS a ten komp, służący do pracy nie... Szukałem w zakładce bezpieczeństwo czy coś jest włączone, ale nie... w ogole wyłączona zapora jest na razie. Tak samo z atakami DDoS, czy lista blokowanych - wszystko off na razie. I nic...

Co przeoczyłem?
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: SMB nie działa na jednym kompie.

Post autor: look12 »

Jeżeli inne urządzenia nie stwarzają problemu to szukałbym problemu na kompie. Sprawdź czy w funkcjach systemu Wx masz włączoną obsługę protokołu SMB v1.0. Któraś z latek mieszała ze względów bezpieczeństwa z obsługę tego protokołu. Może tu jest problem ? Na NAS’e warto włączyć w Usługi plików -> SMB....-> Ustawienia zaawansowane -> minimalny protokół SMB -> SMB2, z kompa usunąć obsługę SMB v1.0.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

Re: SMB nie działa na jednym kompie.

Post autor: lkuziem »

Dzięki,
SMB1 ruszyło do przodu sprawę, widzę urządzenia, ale dalej nie mogę wejśc na urządzenia synology przez smb. Ale to mi dało coś do myślenia i teraz kopie dalej :D
lkuziem
Amator
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 22, 2018 11:28 am

Re: SMB nie działa na jednym kompie.

Post autor: lkuziem »

no to teraz kolejna ciekawostka. SMB1 - to nie to jak się okazało. Tak naprawdę nie wiem co jest, ale to siedzi w windows.
Zrobiłem całkowity reset kompa, zaorałem i postawiłem system od nowa (ZBOOK), jeszcze nie wgrałem aktualizacji wszystko pięknie działa. Wg logów to działa po SMB3.

Aż się boję aktualizacji robić, ale to sprzęt na którym pracuję, więc tak czy siak nawet instalacja Autocada może zmusić mnie do aktualizacji... zgłoszone do HP :)
ODPOWIEDZ