Autentykacja użytkownika w synology (ABFB) z lokalna polityką haseł

ODPOWIEDZ
cabj
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 18, 2019 9:38 am

Autentykacja użytkownika w synology (ABFB) z lokalna polityką haseł

Post autor: cabj »

Witajcie :)
Taki problem/zapytanie: ma ktoś z Was jakiś pomysł jak rozwiązać problem z autentykacją lokalnego użytkownika/komputera (należy do grupy roboczej WORKGROUP) w Synology (ABFB) który ma ustawioną lokalna polityką haseł (wymuszona zmiana hasła co 3 miesiące)

Pozdrawiam
r3x
Trochę Wie
Posty: 80
Rejestracja: śr gru 16, 2015 8:42 am

Re: Autentykacja użytkownika w synology (ABFB) z lokalna polityką haseł

Post autor: r3x »

Ja na stacjach roboczych do abfb korzystam z dedykowanych kont technicznych na potrzby abfb - nie loguję się do usługi abfb za pomocą kont userów końcowych, ze względu właśnie na sytuacje związane ze zmianą hasła usera , poza tym nie widzę potrzeby aby to user miał dostęp do odzyskiwania w abfb bo jak coś się stanie to i tak będę to ja odzyskiwał.
HA RS2418+ 12x4TB , DS1618+ 6x3TB, DS1517+ 5x4TB, RS812+ 4x8TB, 4x DS918+ 4x4TB,4x DS718+ 2x2TB, 15x 218+ 2x2TB,2x 220+ 2x2TB, DS212 2x3TB, NVR1218 2x3TB
cabj
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 18, 2019 9:38 am

Re: Autentykacja użytkownika w synology (ABFB) z lokalna polityką haseł

Post autor: cabj »

Ok, jest to jakieś rozwiązanie, dzięki :)
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Autentykacja użytkownika w synology (ABFB) z lokalna polityką haseł

Post autor: Przemuss »

Kopia zapasowa gdzie to user na swoich poświadczeniach ma do tego dostęp to tak jakby kopii nie było.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Autentykacja użytkownika w synology (ABFB) z lokalna polityką haseł

Post autor: Teddy47 »

r3x pisze: pt lis 20, 2020 9:26 am Ja na stacjach roboczych do abfb korzystam z dedykowanych kont technicznych na potrzby abfb - nie loguję się do usługi abfb za pomocą kont userów końcowych, ze względu właśnie na sytuacje związane ze zmianą hasła usera , poza tym nie widzę potrzeby aby to user miał dostęp do odzyskiwania w abfb bo jak coś się stanie to i tak będę to ja odzyskiwał.
Ja robię tak samo. Mam użytkownika ActiveBackupUser z hasłem wygenerowanym w generatorze i ma on dostęp tylko do aplikacji AB4B i do folderu na kopie. Nawet do portalu przywracania nie ma. Hasło nigdy nie wygasa, a user nie ma żadnych innych uprawnień. Cisza, spokój, bezpieczeństwo...
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
ODPOWIEDZ