KOPIA ZAPASOWA I REPLIKACJA - szczegóły operacji i logi

ODPOWIEDZ
cichywitek
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 12, 2016 12:17 pm

KOPIA ZAPASOWA I REPLIKACJA - szczegóły operacji i logi

Post autor: cichywitek »

Witam szanownych Forumowiczów,

Korzystam od niedawna z dwóch dysków Synology DS214 pracujących w dwóch różnych lokalizacjach. Jeden z dysków stanowi sieciowy backup stacji roboczych w firmie, drugi umiejscowiony w moim domu służy jako cel na który codziennie w nocy dokonywany jest backup pierwszego dysku.

Do realizowania kopii ze stacji roboczych korzystam z defaultowego klienta Synology Cloud Station, do backupowania danych między dyskami korzystam z wbudowanego narzędzia Kopia Zapasowa i Replikacja.

Mój problem dotyczy dziwnego zachowania - backup czasami zajmuje kilka minut (zapis ma charakter różnicowy) a czasami trwa nawet kilknaście godzin. Jeżeli wydłużony czas backupu jest spowodowany dużą ilością danych przesłanych w bieżącym dniu przez stacje robocze to nie ma problemu. Tylko że nie jestem w stanie jasno prześwietlić tego procesu w logach - bo jest tam tylko informacja o rozpoczęciu backup'u i jego zakończeniu. O tym jakie folder/pliki były przesyłane na drugiego NAS'a, ile ważyła różnica, etc. nie mam pojęcia.

Wobec powyższego pytanie - czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem, lub jest mi w stanie podpowiedzieć w jaki sposób mogę dostać się/przejrzeć szczegółowy log z tego procesu ?
ODPOWIEDZ