Wymiana dysków na większe

ODPOWIEDZ
Idealpc
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 20, 2019 7:18 pm

Wymiana dysków na większe

Post autor: Idealpc »

Witam
Potrzebowałem wymienić dyski na większe w RS812, były 2x3TB, chciałem wymienić je na 2x6TB. Konfiguracja RAID1, problem tylko z przerwą w pracy miało to być "bezboleśnie" i chyba trochę przeholowałem. Dołożyliśmy dyski i dodałem je do RAID1 ( teraz w raidzie były 4 dyski 2 stare + 2 nowe większe ). problem się zaczął jak zobaczyłem że nie można obniżyć RAID do 2 dysków właściwych... Po wyjęciu starych dysków raid jest uszkodzony, a miejsce dodatkowe i tak nie jest dostępne.
Mam kopię na drugim NAS ale raczej nie wszystko się backapuje poprzez hyper backup - chodzi o pakiety z bazą wersji pików Cloud Station Serwer i web station.
Jak z tego teraz wybrnąć.
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Wymiana dysków na większe

Post autor: Przemuss »

W tej sytuacji nie pozostaje ci nic innego jak utworzyć osobny wolumen i przenieść dane.
Lub spróbować rozszerzyć R1 do R5 lub R6 co da ci większą pojemność przy zachowaniu bezpieczeństwa na wypadek awarii 1 dysku przy R5 i 2 dysków przy R6.
Pytanie czy można rozszerzyć gdy wolumen jest zdegradowany.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Idealpc
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 20, 2019 7:18 pm

Re: Wymiana dysków na większe

Post autor: Idealpc »

Drugi wolumen i kopia plików to spoko ale nie mam pomysłu jak przenieść Cloud Station Serwer ( baza z wersjami plików ) i web station.
Czy jak utworzę drugi wolumen na nim przecież systemu nie będzie ? jak wymnę stare dyski to i tak pewnie będzie chciał synology zainstalować system usuwając wszystkie dane.
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Wymiana dysków na większe

Post autor: Przemuss »

System DSM jest zawsze na wszystkich skonfigurowanych dyskach.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ