Problem z USB Copy

Blabon
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 26, 2019 8:22 pm

Problem z USB Copy

Post autor: Blabon »

Witam kolegów. Może ktoś potrafi mi pomóc z aplikacją USB Copy, a mianowicie. Podczas wybierania źródła do tworzenia kopii nie mogę w żaden sposób zaznaczyć więcej jak jednego folderu współdzielonego. Próbowałem stworzyć oddzielne zadania dla każdego folderu ale wyskakuje komunikat, że miejsce docelowe jest już zajęte. Zresztą to samo pisze w pomocy. Jedna partycja zewnętrznej pamięci USB obsłuży tylko jedno zadanie kopiowania. Czy mam założyć tyle partycji na moim dysku zewnętrznym ile mam folderów w moim NAS? Oczywiście to żart, tak samo chyba jak to, że można zaznaczyć tylko jeden folder w tej aplikacji. Bardzo proszę kogoś o pomoc w tym temacie.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Problem z USB Copy

Post autor: stanley99 »

Witam
Jeśli robisz backupy na zewnętrznym HDD/USB, może użyj do tego HyperBackup? Korzystam od lat i nie zauważyłem tam ograniczeń o jakich piszesz, tzn. poszczególne zadania mogą mieć źródło z różnych folderów współdzielonych, a na dysku docelowym wystarczy jedna partycja.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Problem z USB Copy

Post autor: R70 »

@stanley99; z tego co zrozumiałem to nie może użyć HB bo HB świetnie radzi sobie z robieniem backupu danych z synka na dyskach USB, a @Blabon pisze o działaniu w drugą stronę.
to raczej nic nie da, bo w USB Copy nie pozwoli Ci zrobić drugiego zadania kopiowania dla jednego nośnika USB. A w jednym zadaniu można podać tylko jeden folder źródłowy - albo katalog główny, albo wybrany folder na nośniku USB.
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Problem z USB Copy

Post autor: stanley99 »

@R70, "kierunek" kopiowania Autor wątku wyrażnie zaznaczył w tym zdaniu:
Blabon pisze: wt lut 26, 2019 8:53 pm Podczas wybierania źródła do tworzenia kopii nie mogę w żaden sposób zaznaczyć więcej jak jednego folderu współdzielonego.
...ale moze najlepiej niech sam się wypowie najbardziej zainteresowany. Przyznam, że USB Copy głębiej się nie bawiłem, w poprzednich DSM zdaje się nie było tego pakietu. Używam (w dodatku baaaardzo sporadycznie) tylko do kopiowania z nośników typu pendrive czy karta na Synka po naciśnięciu przycisku sprzętowego.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Problem z USB Copy

Post autor: stanley99 »

Też w międzyczasie przetestowałem :) i nie można robić kilku kopii na ten sam nośnik :( Nie można również wybierać jako źródło pochodzące z więcej niż jednego folderu współdzielonego :( , co daje się bez problemu uczynić w HyperBackup. Trochę szkoda, bo USB Copy widzę ma funkcję automatycznego wykonania zadania kopiowania po podłączeniu nośnika do Synka, co akurat w moim przypadku by się przydało. Cóż, w takim razie pozostaje odpalanie HB.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Blabon
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 26, 2019 8:22 pm

Re: Problem z USB Copy

Post autor: Blabon »

A więc jednak się nie da. Postanowiłem zapytać na forum bo istnienie takiego ograniczenia przyjąłem za irracjonalne, a jednak. Wydaje mi się, że to celowe działanie programisty tylko pytanie brzmi w jakim celu (?)
Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Problem z USB Copy

Post autor: stanley99 »

Pomyślałem sobie, że gdyby w Hyper Backup dorobili opcję automatycznego rozpoczęcia zadania kopiowania po podłączeniu nośnika (jak można w USB Copy), miałbym co chcę. Podłączam określony dysk->określone zadanie(nia) się wykonuje(ą)->dysk sam się odmontowuje (ta opcja w HB jest).
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Problem z USB Copy

Post autor: R70 »

Może warto napisać do Synology o rozszerzenie funkcji USB Copy ? Mi generalnie opisane ograniczenie na razie nie przeszkadza. Denerwuje mnie natomiast to, że nośnika USB dla zdefiniowane jest zadanie kopii danych do NASa nie można sformatować. Po formacie nośnika, synek nie identyfikuje już podłączonego nośnika i nie realizuje (w moim przypadku automatycznego) kopiowania danych.
Przy okazji; jak to wygląda przy synkach z przyciskiem kopiowania ?
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
alientm
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 15, 2019 9:32 am

Re: Problem z USB Copy

Post autor: alientm »

Czy jest jakaś alternatywa dla kopi USB i Hyper backup w przypadku chęci wykonania kopii na USB?
USB Copy - wspomniane wady zostały tu opisane, Hyper Backup w przypadku 600GB danych (sporo małych plików) zakończył pierwszą kopię po 11 dniach, kolejne przyrostowe nie jest w stanie wykonać w 24h na podłączonym dysku WD USB3.0.
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Problem z USB Copy

Post autor: R70 »

myślę że przy "małych plikach" wpływ na szybkość backupu może mieć zarówno typ danych, wydajność serwera (model) i dysków, w nim zamontowanych jak i typ tego dysku usb - WD USB3 to może być starszy, wolny 2.5" dysk przenośny, jak i dużo szybszy dysk 3.5".
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
ODPOWIEDZ