Synology DS115j problem z backupem z FTP

ODPOWIEDZ
Ziolo
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 17, 2018 6:39 pm

Synology DS115j problem z backupem z FTP

Post autor: Ziolo »

Witam
Niedawno zakupiłem serwer Synology DS115j i po wstępnej konfiguracji postanowiłem skonfigurować backup strony www na serwer nas. Oprogramowanie dostarczane przez producenta nie wspiera akurat backupu z ftp więc musiałem sobie poradzić inaczej. Znalazłem w sieci skrypt, który należy tylko dostosować do własnych potrzeb. I właśnie tutaj jest problem. Pomimo, że skrypt wygląda na prosty nie potrafię go dostosować. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją znalezioną w sieci:
1. Utworzyłem folder współdzielony o nazwie Backup. Nadałem mu dla administratora uprawnienia zapis/odczyt.
2. W Panelu sterowania w Harmonogramie zadań zaplanowałem zadanie - Skrypt zdefiniowany przez użytkownika. Nadałem mu nazwę z uprawnieniami użytkownika root, a w harmonogramie wybrałem wykonywania kopii codziennie o 08.00.
3. Zatwardziłem całość i uruchomiłem skrypt. W panelu sterowania w harmonogramie zadań jest widoczny. i niestety nic się nie dzieje. Mija godzina wykonania zadania i nic. Może błędnie zmodyfikował skrypt, który wygląda u mnie tak:

Kod: Zaznacz cały

wget -m ftp://<nazwa_uzytkownika_serwera_ftp>:<hasło_użytkownika>@<nazwa_hosta_ftp>/* -P /volume1/Backup
tar -zcvf /volume1/Backup/backup-$(date +%Y-%m-%d-%H-%M-%S).tar.gz /volume1/Backup/<nazwa_hosta_ftp>/
Korzystałem z instrukcji zamieszczonej na tej stronie https://evotec.xyz/how-to-backup-ftp-to-synology/. Ścieżka do katalogu jest prawidłowa /volume1/Backup. Nie bardzo wiem co dalej zrobić. Proszę o pomoc.
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: Synology DS115j problem z backupem z FTP

Post autor: j0seph »

Sprawdziłem z ciekawości, u mnie też skrypt działa poprawnie (serwer dedykowany, linuxpl.com),
jedynie po 2h tar/gzip zakończył pracę bez rezultatu, możliwe że za duża dla niego/cpu paczka danych - 45GB, 470k plików (w robocie bez problemu podobny skrypt obrabia paczki po 150-200GB danych, ale cpu kompletnie odmienny.)

Czy po uruchomieniu skryptu widzisz wget'a w Monitorze zasobów?
pojawia się folder: /volume1/Backup/<nazwa_hosta_ftp>/ ?
zostaje cokolwiek w logach ftp po stronie hostingu?
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
Ziolo
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 17, 2018 6:39 pm

Re: Synology DS115j problem z backupem z FTP

Post autor: Ziolo »

Sam skrypt u mnie wygląda tak (zmieniłem dane do logowania na przykładowe)
wget -m ftp://<www.mokotow.wawa.pl.urzadr>:<55ScHy7FGy8>@<ftp-urzadr.nazwa.pl>/* -P /volume1/Backup
tar -zcvf /volume1/Backup/backup-$(date +%Y-%m-%d-%H-%M-%S).tar.gz /volume1/Backup/<ftp-urzadr.nazwa.pl>/

W Monitorze zasobów nie widzę wgeta
W folderze: /volume1/Backup/ nie pojawia się nic
W skrypcie użyłem dane potrzebne do logowania się do ftp. W TC logowanie z tymi danym działa bez zarzutu. Powyżej wstawiłem skrypt (ze zmienionymi - wymyślonymi danymi logowania) pozostawiając taki format danych jaki używam w skrypcie. Może tutaj coś jest nie tak? Ścieżka jest ok, bo sprawdzałem klikając na folder i wybierając Właściwości, a potem Lokalizacja.
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: Synology DS115j problem z backupem z FTP

Post autor: adjustin »

Potwierdzam. kiedyś robiłem backup strony poprzez wget i był cały czas problem. Miałem akurat za bardzo udziwnione hasło ze znakami specjalnymi i nie działało.
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
Fixer
Trochę Wie
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 13, 2017 10:46 am

Re: Synology DS115j problem z backupem z FTP

Post autor: Fixer »

potwierdzam, znaki dolara $ podane w haśle w konsoli sprawiają problemy...
http://codesnippets.pl - baza porad dla programistów, webmasterów, grafików
ODPOWIEDZ